Obraz se vlni + nechava duchy

Zdravím,na mém monitoru Philips 436m6vbp, na pozadi tmavě šedé barvy dochazí k vlnění obrazu, je to takové ne moc výrazné vlnění odspoda nahoru takový jakoby přechod mezi trochu světlejší barvou pozadí a tmavší + když otevřu bílé okno dělá to na horní hraně od kraje do kraje monitoru takovou bilou linku (ducha, viz. link http://dl.michalosoft.cz/duch.jpg). Na tom screenu je to nevyrazne, ale na vlastni oci to vypada hur.+ tedy, když si zobrazím tento screen přes celou obrazovku, tak bliká.Na ostatních dvou IPS monitorech je to v pohodě.Chtěl jsem se zeptat jestli někdo netušíte čím by to mohlo být. Kabel jsem zkusil jiny zkusil jsem vyměnit i HDMI za DP, takže sem se chtěl zeptat, jestli to neni vlastnost VA panelu (tohle je můj první) a mam se s tim smířit a nebo ho mam reklamovat?

Odpovědi na otázku

Fajn, a všichni teď dílem známe provinilý monitor nazpaměť a ostatní běžíme shánět, co je to zač. Proč bys měl ty dávat informace - chceme poradit, tak se máme snažit, že?

A jake informace o tom monitoru by si chtel, rad ti je reknu? :)

Napr. aká je farba kábla

No, farba kábla mě doopravdy nezajímá, ale jestli to náhodou není VGA (dnes sice málo pravděpodobné, ale vyskytuje se)

No to uz jsem psal, ze to zapojuji pres DisplayPort a zkousel sem i HDMI. 4K monitor zapojit pres VGA by bylo zajimave :)

Zapoj monitor do jiné zásuvky, než je počítač. Nemáš to všechno zapojeno do jedné prodlužky?

No paradoxne 99% ludi ma pocitac a monitor v tej istej zasuvke, predlzovacke a problem to nerobi. Sam mam na jedne zasuvke monitor, pc, tlaciaren aj router. A ziaden problem. Skor by bol problem, ak by boli daleko od seba /zemna smycka, rozdiely napäti/. Nehovoriac o tom, ze na monitor vo vedlajsej miestnosti sa blbo pozera . Ak teda elektroinstalacia neni z roku pana Edisona, tu by som problem nevidel.Ak to druhy monitor nerobi, to moare v sivej, vlnenie atd, tak by som hladal dovod v nejakom bezdratovom zariadeni, wifi router, bezdratova mys a klavesnca, BT zariadenia, wifi tlaciaren a podobne. Predsa len moze byt monitor slabsie odtieneny a prejavi sa to takto.Pripadne reklamovat vadu...

Zkusit si pohrát s nastavením nepomůže? Je nastaveno nativní rozlišení?Jaká je obbnovovací frekvence?---Může to být také projev poltergeista - doufejte, že nebude příliš mocný. Hledejte vymítače.

Ano nativni rozliseni je 60Hz. Všechno tohle je tam nastaveno pohrat s nastavenim sem si zkousel. Ale asi to zkusim reklamovat.