» Poradna » Programy

Obraz disku

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jestli je možné nějak vytvořit obraz disku. Chci si pořídit nový HDD (SSD) abych trochu zrychlil celý systém a zrovna jsem vše doinstaloval a znovu by se mi to s novým diskem dělat nechtělo. Prosím o radu.

Pamatuji si, že když jsem to jednou dělával na svém prvním PC tak se program jmenoval nějak "GHOST" (ale nechci kecat) a běhal bez grafického rozhraní v DOSu. Kde se nastavilo co a kam chcete "zálohovat" udělal se obraz naformátoval disk (nebo v mém případě vyměnil) a obraz se jen vložil vše bylo při starém jen s novým diskem...

Předem děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne. Pokorný.

Odpovědi na otázku

Ghost od Symantec-u stale existuje a ked si das vyhladat "obraz disku" mas cez vikend co robit.

Ano omlouvám se teď tu čtu pár diskuzí ale jediné na co jsem narazil jsou hádky a posměšky. Nějaký Dr. nevím kdo a nemohoucí nebo tak pořád se sobě navzájem jen smějou a oba mají na věc vždy (ač je to s podivem) opačný názor... Děkuji kouknu na toho ghosta teda. Nevěděl jsem od jaké to bylo firmy.

Neviem aky SSD disk kupis, ale k tymto diskom byva prilozeny soft na klonovanie HDD od fy Acronis.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...

Tento bych chtěl koupit. Pokud teda někdo nemá lepší návrh to se taky nebudu zlobit .

Ne Tome, nesměju se. Jsem odborník a protože ty o této problematice nic nevíš, a protože jsem líný ti to "od píky" vysvětlovat, a protože si nedovolím poradit v tak ožehavých otázkách práce s daty, abys to náhodou v nevědomosti nepos.ral a já měl blbý pocit, že je to moje vina, tak jsem raději zticha. Zlom vaz.

Odborník? Tak to pardon pane odborník, že jsem se vlastně na něco vůbec zeptal. Možná se mýlím ale nemělo by toto fórum být od toho? Pokud ne všem a hlavně panu odborníkovi se moc omlouvám za Váš čas co jste museli strávit civěním na tak stupidní dotaz...

Omlouvat se nemusíš, nezajímá mě to. Ten dotaz také nebyl tak stupidní. Co je stupidní, jsou tvoje závěry. Pokud o této problematice nic nevíš, a to je dokonce i s ohledem na tvoje "zkušenosti s Ghostem" víc jak jasné, tak se nečerti, když se ti doslova bojím poradit. Zařadil jsi se totiž do skupiny pitrýsků, kteří by nejraději řešili vše na jednoduché zmáčknutí čudlu. A takto, a doufám, že se přes to přeneseš, práce s cennými daty nefunguje a nikdy nefungovala. Tak se laskavě vzpamatuj a nemel o něčem, co ani zdaleka není klikačka či nablbé omalovánky. Je to tvrdá a zodpovědná práce. Trochu si o tom laskavě přečti a teprve pak, pokud nebudeš něčemu hovět, se přihlaš. Jinak by se mohlo stát, že bys pouze a jen votravoval.

sam jses stupidni - bacha na nej to ze tvrdi ze je odbornik jeste neznamena ze to je pravda, sam sebe tak jen nazyva, nekdy sam sebe nazyva ,Mistni komunita"

pritom si zrusil sam svuj pc kdyz zkousel pouzit Acronis

Běž do výtrusnice. A hlavně drž pusu, blbečku.

Ano tak trochu jsem to z toho jak tu přispívá tzv. k tématu pochopil. Avšak navrhuji aby se tímto stupidním tématem taková kapacita jako on už nezabýval. Pár PC jsem už také "opravil" a jedno také spálil (tehdy zdroj ale nebudu zabíhat do detailů). K věci tím chci prostě říct, že učený z nebe nespadl ale to co tu předvádí on tak na to můžu jen zírat s otevřenou pusou. Něco takového se jen tak nevidí.
Mám k tomu co dodat tak přispěju nemám tak jdu dál stahovat porno nebo co on to dělá. Prostě je tohle pro mě nepochopitelné.

Já zírám. Nikdy jsem nikoho tak sebestředného nepoznal. Nemám slov. Napsal jsem sem pro radu a dostalo se mi reakce, že jsem vlastně "debil" co nic neumí a mám táhnout na pískoviště.
Pane odborník a všeználek moc lituji toho, že jste musel svůj drahocený čas věnovat tomu aby jste nám všem absilutním debilům řekl jak na tom jsme a prosím moc Vás prosím odejděte kazit den do jiného vlákna kde na to asi mají náladu...

Nezírej. Sám jsi se dostal do téhle situace. Odborník jsem, všeználek nikoliv. Kdykoliv jsem ochoten i schopen pomoci a mnohokrát jsem to udělal. Ovšem jsou exoti, kteří blbě spolupracují a ty k nim patříš. Tak se nečerti a něco si opravdu naštuduj. Nebo riskuj. Nebo se na zálohování vybodni. Třeba pro tebe ani nemá cenu. A ty, který postrádáš základní znalosti, to ani nevíš. Něco někde pochytíš a hned se domníváš, že tomu rozumíš, že to bude fungovat a že to budeš potřebovat? Nemáš o tom šajnu. Nejsi na to ani připraven a je otázka, zda vůbec budeš schopen se připravit. Takže se vzpamatuj a nemel. Nemel, rozumíš, co to je? Abys nemlel a učil se.

uz tahni konecne do IIči ,,Mistni komunito "

Mohu tě naposled poprosit aby jsi tady tu svou šaškárnu vynechal. Zeptal jsem se já ty k věci nemáš co říct tak jdi zase jinam. Nebo si založ svoje vlákno a tam ublíženě breč jak tě týrali a šikanovali když jsi byl malej všezvěd všudybyl...

A proč mu to neřekneš přímo. Vždyť ten vůl je přímo nad tebou.

Aha čtení a následné pochopení textu ti dělá problémy. Tak teď pomalinku. nemohoucí prosím už sem nepřispívej. Děkuji

Velké "n", milánku. A rychle.

bohuzel tohoto magora EMOhouciho primo vzrusuje cetba nadavek na jeho hlavu, taky ho vzrusuje kdyz se muzu poradne delat do zakladatelu, pak ho taky vzrusuje cteni dotazu, jeho vlastne uplne vsecko vzrusuje . . .

Akorát ty jsi mi docela šumák, blbečku. Myslím, že bych o tebe ani neopřel kolo, paznehte.

Pokud velké "N" pak tedy musím taktně zdůraznit chybu v tvém nicku a pokud nepřestaneš zde trousit svoje trapné s prominutím žvásty už se také neudržím. Ergo budu tě muset hanlivě nazvat a poslat do ne moc pěkných míst a to se mi vážně nechce. Tak toho nechme proboha o nic tu nejde. Bavíme se tu o hloupostech. Padly tu především z tvé strany tak silná slova, že některé státy v minulosti kvůli tomu byli schopné vyvraždit planetu. Proboha měj trochu soucitu a pochopení a nebuď tak sebestřednej. Pokud se bavím s dítětem budu doufat, že to pochopí a nechá to být v opačném případě mávnu rukou nad tím, že dospěješ. Pokud se ale bavím s dospělým a podle jeho slov i chytrým člověkem tak by mě zajímalo kdo tě vychoval protože za tohle bych se styděl i v bordelu...

on je uz senilni, vcera byl jeste infaltilni dneska uz senilni . . . jeho to bavi, ma jinak zniceny cely zivot, tak si musi rejpnout aspon zde na novacky . . .

na obraz kasli, vytvor si rovnou plnohodnotny klon - pripoj SSD do sata + nainstaluj Paragon Partition Manger server a resetuj a za chvili je vymalovano

No aby nebylo vymalováno s daty. Mám tedy vše zálohované na svém externím HDD ale ta práce už mě štve. Dělat to pořád dokola mě nebaví.

proste Paragonem udelat klon - pravada je ze sem tam to pri prenosu spadne a je to treba delat znova, klon sys oddilu ! jinak zalohuj spis na web, Intel X25-80 GB za 3 tisice nebo tento OCZ - podivejte se na ZIVE.CZ do bleskovek na asi 3 dni stare zpravy tam bylo neco s ssd + diskuze k tomu a tam bylo hodne navrhu - predevsim na ty OCZ (tj primo jako vzit)

+ bacha na to tten prilozeny Acronis co je k tem ssd diskum v kitu se na nic nepta a puvodni original okamzite maze ! kup si samostatny disk + Paragon Partition Manager (pro pretazeni)

Dík za rady. Měl jsem za to, že na Živě.cz jsou parádní lidi co poradí ale pokusilo se o to pár dokonce i mailem. Snad to nějak zvládnu. A doufám, že vy všichni se tu přestanete ptát na stupidní věci co tak děsně zaměstnávají pana odborníka...

Podívejte se na cenu toho software, který Dr. Šáhlá vehementně doporučuje. Buď, pokud je přibalen, použijte software u výrobku, nebo se podívejte na: http://clonezilla.org/...

RADA DNE:

KUP NECO JAKO JE TENTO

http://cgi.ebay.com/KINGSPEC-2-5-SATA-II-2-SS... ...