Obnovovací frekvence monitoru

Dobrý den. Mám monitor BenQ HD2020.V papírech je napsáno že má refresh rate 60Hz ale když nahrávám videa nebo mam při hrách zapnutou vertikální synchronizaci tak mi to hází pořád 59 fps namísto 60. Nevíte někdo čím to je?

Odpovědi na otázku

A vy ten rozdíl 1 snímku za vteřinu poznáte ?Jak sechová ten monitor na jiném PC ?

Musíte nastavit frekvenci v systému. Např win10 to mají takto: http://screencast.com/t/LwST72jaPPravděpodobně tam budete mít zvolených 59 Hz

V tom nastavení mám 60 Hz všude kde je nastavení obnovovací frekvence mám nastaveno 60 Hz

To je zaokrouhlovací chyba.

Jen chyba počítání, tenhle monitor má dokonce 59.97Hz

To je normální, LG to u některých modelů také má. U toho videa si dej pozor, po záznamu fps oprav, není nutný přepočet.

Dobře, děkuji za radu. :)