» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnovení systému

ním notebook: Lenovo z565 mám na něm Win7 a objevil se mi tam VIRUS který když naběhne plocha tak okamžitě skočí bílá obrazovka a dál mě to nepustí nikam ani správce úloh nic, akorát se můžu odhlásit a zase přihlásit.. Chtěl bych tedy obnovit systém. Jenže nevím jak skočit do obnovení systému když se na plochu nedostanu, nedostanu se ani do nouzového režimu. Není nějaká klávesa při zapínání PC? Předem moc děkuju za odpověď

Odpovědi na otázku

U tohoto NTB nevím, ale u Lenovo ThinkPad Edge 520 je to F11. Vše je v manuálu. k NTB.

kdybys byl pripojenej k netu, tak nejspis na bile plose vyskoci text tvarici se jako od ceske policie...na odstraneni jsem pouzil program rogue killer... stahnout na flashku, nabootovat do nouzaku s prikazovou radkou, spustit program z flashky, odstranit najite breberky, restart a hotovo...

To bych amatéru neradil, třeba pro mně je příkazová řádka španělská vesnice, je tam třeba zadat přesně znaky jinak to může být cesta do pekel.

Stáhnout tento program, Windows defender offline , vypálit na CD nebo DVD. To musí udělat někdo komu PC jde. Potom to vložíš do svého PC a spustíš počítač (musíš ho mít vypnutý a prostě zapnout už s tím CD). Vyběhne nabídka bod obnovy, nebo oprava PC v době kdy byl v pořádku, PC obnovíš a potom až PC pojede tak to projeď Eset Online-scaenner , to ti ten vir odstraní. http://windows.microsoft.com/en-US/windows/what-is-win... http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/on...

A nešlo by to nahrát na 1.44 disketu? Kdo v dnešní době ještě používá CD?

Na disketu nevím, ale dá se to nahrát i na flešku. Ono to má asi 250 MB.

A kdo dneska používá diskety?

Všem moc děkuju :) snad se s tím už nějak poperu :) fakt moc díky

Souhlasím, offline antivirus, asi jediná rozumná volba, například eset nebo Avira rescue CD http://www.avira.com/en/download/product/avira... . Načíst při startu notebooku a měl bys mít vyhráno :) .

Jsem sice laik, ale myslím si, že zavirovanému PC bod obnovení nepomůže.

Jen pro upřesnění, předminulý týden jsem to dělal známému. Nevěřil tomu že to jde udělat, původně mi přinesl PC abych mu ho přeinstaloval. PC šlape jako dříve.Ale dodávám, každý ať si dělá co chce, já jen poskytl radu.

zmáčkní ESc při startu notebooku