» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnovení systému pomoci instalačního DVD.

Zdravím již několikrát když mne zlobil notebook tak jsem si své pomoci přeinstaloval notebook pomoci dvd disku. Vše běželo bezproblému. Dnes jsem opět chtěl přeinstalovat notebook a nic Postupoval jsem dle tohoto návodu a nic ani ťuk. Ani přikázový řádek nejde spustit.Windows se nepodařilo spustit. Nedávná změna hardwaru nebo softwaru může být příčinou. Oprava problému:1. Vložte instalační disk Windows a restartujte počítač. (mechanika nenačte vůbec dvd)2. Zvolte nastavení jazyka a klepněte na tlačítko Další.(vůbec se mně to nezobrazilo)3. Klepněte na tlačítko Opravit počítač.Pokud tento disk nemáte, obraťte se na správce systému nebo výrobce počítače o pomoc.Soubor: /Windows/system32/winload.exeStav: 0xc000000fInfo: Vybraná položka nebyla načtena, protože aplikace chybí nebo je poškozená.Enter = PokračovatVyberte operační systém, který chcete spustit, nebo stisknutím klávesy TAB vyberte nástroj: (Pomocí kláves se šipkami zvýrazněte svoji volbu a stiskněte klávesu ENTER.)Microsoft Windows Vista( i zde jsem zkoušel kiknout prostě hluché klavesa enter nenačte windows.)

Odpovědi na otázku

Odešla mechanika. Nebo je ten disk vadný (pokud je pálený)

Zdravím díky za Vaši reakci. Ano je to mechanikou. Díky za Váš čas. Přejí hezký den.

poškodené DVD so systémom. zabudol si na verziu systému! tú si z prsta nevycucáme

Nesdělil jsi SMART SSD.Co s tím?Svěř diagnostiku závady, opravu NB (např. výměnu SSD), instalaci a konfiguraci OS odborníkovi, není to práce pro začátečníky.Btw:"přeinstaloval"= postup začátečníků. Standardně stačí prostě jen obnovit původní stav OS ze zálohy: práce na pár myšokliků.

Zdravím. Asi fakt odišla dvd-mechanika. Záchrana možná: na inom PC spraviť z inštalačného dvd vista iso obraz disku (napr. cez Ashampoo Burning free). Tento iso súbor dať spracovať cez Rufus na usb-inštalačku. Potom v bios vadného pc predvoliť boot z usb. Pripojiť inštalačné usb s Vistou, reštart, a už by malo inštalovať. Ale predtým si na webe/google niečo naštudovať o inštalácii Win Vista. Ak máte inštalačku Win Vista s SP2, no problem. Avšak ak len SP1, alebo bez SP, tak je treba po "natiahnutí" OS minimálne inštalovať Windows Update Agent pre Vistu a príslušný x86, resp. x64, balík. atď, atď, lebo tam bude asi ie7, resp. ie8...

Zdravím. Ano je to mechanikou. Na 10 tý pokus to v ni hrkalo, cvakalo jak v starým traktoru, ale naskočilo instalační CD/DVD Win Vista. Prosím Vás můžete mne to napsat v bodech jak vytvořit z instalačního dvd vista instalační flash disk? Jake použit CD případně DVD nosič pro vytvoření iso obrazu. Díky za Váš čas. Přejí hezký den.

Na vytvoření bootflešky použij Rufus.A DVD nosič přece máš...Takže z něj akorát vytvoř .iso Ovšem k tomu potřebuješ funkční mechaniku.Iso si taky můžeš stáhnout.