» Poradna » Programy

Obnovení smazaných souborů

ahoj,může mi někdo poradit nějaký dobrý program na obnovení smazaných souborů, ale musí to být portable verze.Děkuji

Odpovědi na otázku

Hlavně na ten disk nehrabejte a udělejte si obraz.

"Smolař" není správná přezdívka. Nemít nezálohované důležité soubory není smůla, ale hloupost uživatele ;) Obnovovat chceš z čeho?

tak dobře oprava, ne smolař, ale blbec. Chci obnovit data z HDD a program chci spustit z flash disku.

Ne, že by vás to zajímalo, ale to nedopadne dobře.Ten flashdisk dobrý. Na něj nějaké live distro, a jako první udělat image disku. Starý disk pak odpojit a do obnovy dat nechat ležet. Všechny pokusy o obnovu pak dělejte nad tím obrazem. Doporučuju třeba program Recuva.Nechat si poradit na poradně program, který pak metodou pokus - omyl pustíte na svůj disk, kde máte očividně cenná data, je šílenství.

Na disku C: potřebuji obnovit pouze jeden soubor, který byl omylem smazán.Doma používám program Recuva. Vyhledám smazané soubory, vyberu smazaný soubor a obnovím (pokud není přepsaný).Potřebuji obnovit soubor na počítači kde nemůžu nainstalovat program Recuva, ale musím program pro obnovení smazaných souborů spustit z flash disku.

Recuva se instalovat nemusí, ty "recuvo"...https://www.piriform.com/recuva/download/portable

díky