» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnovení RAID 1 v jiném PC

Dobrý den, měli jsme v počítači dva HDD WD1002F9YZ s OS WIN10 Pro zapojené do RAID 1. V počítači však odešla základní deska. Data na discích se dají načíst po připojení k jinému pc (přes USB i přímo do SATA portu na desce). Ale pokud chceme přenést disky do jiného - náhradního pc kde běží WIN8 také na Raid1a vytvořit znovu diskové pole pro disky s Win10 máme problém. Při startu PC jsou oba disky vidět při jejich načítání. Po zadání příkazu Ctrl+I je u obou disků poznámka NO RAID Disc. V Biosu je nastaveno ICH SATA Control Mode: RAID (XHD) - jiný option s Raid tam není. Pokud chceme spustit pc jen s jedním diskem (v Biosu nastaveno AHCI). Stejně počítač nenabootuje. Vše končí hláškou Verifying DMI Pool Data a blikajícím kurzorem na věky věkův. Pokud vrátíme do pc disky s Win8 diskové pole se obnoví a šlape. Ví někdo co s tím? Prosím o radu. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Není raid jako raid, řadič jako řadič... Mají ty desky stejné řadiče?Data máš předpokládám zálohovaná, tak vytvoř pole znovu a reinstaluj OS - bude to rychlejší hned, než až poté co selžou všechny pokusy.

Vůbec nepíšete , co za raid jste tam vytvořil. Jestli SW nebo fakeraid nebo s nějakým řadičem.Moje zkušenost s mdraid nebo HW řadiči je taková, že jeden disk z RAID1 normálně nabootuje, akorát jakýmkoli zápisem to pole rozbijete, a budete ho muset nechat znovu sestavit. Zkrátka vemte jeden z těch disků, nabootujte z něj a rekonstruujte raid.