» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnovení fotek z koše

Zdravím prosím potřebuji radu.V posledních dnech 2-3 dny jsem bohužel smazal fotky z mobilu co jsem měl v pc.Hodil do koše a koš vysypal.Zkoušel jsem například program Recuva která mě sice našla obrázky alespoň půl roku staré ale skoro žádný nešel otevřít a ani jeden nebyl ten co jsem hledal.Má někdo prosím nebo zná nějaký program na obnovu fotek z koše ? Díky.

Odpovědi na otázku

ved obnov zo zalohy

Nemám bohužel ale z koše to nejde ? Je to smazané chvíli po měsíci bych se ani neptal ale je to max 3 dny...

ked ti to recuva nenasla, tak to zober do specializovanej firmy na obnovu dat. Ze nemas zalohu mi bolo jasne hned od zaciatku. Rovnako mi je jasne, ze to na obnovu nezoberies, lebo by to stalo kopec penazi, takze si zabezpec tu zalohu, aby sa to uz neopakovalo.

btw. tie data su pravdepodobne uz prepisane, takze nieje moc velka sanca, ze ti to obnovia aj v tej speci firme

našlo mě to fotky starý třeba půl roku kvalita veliksot zůstala příjde mě divný že by byl takovej problém najít 10 fotek starý tak 3 dny když hodně...

Divné ti to přijde proto, že nechápeš jak funguje "mazání dat" na disku. Samotným úkonem smazání se pouze soubor označí jako smazaný, respektive vyhodí se z tabulky souborů, takže windows už ho nevidí a místo na disku, kde soubor leží, označí jako prázdné. Takže kdykoliv windows potřebují něco zapsat na disk, což je každou chvíli, existuje šance, že zapíše něco do místa, kde byl smazaný soubor. A nemusí ho přepsat ani zdaleka celý, stačí přepsat jeho malý kousek a konečná, soubor už nejde obnovit do původního stavu a ve většině případů je nepoužitelný. Koš, to je zase jiný případ, koš je tvořen jedním souborem, jehož součástí se stávají odstraněné soubory. Tam už soubory nejsou umístěny samostatně na disku, takže pokud je smažeš z koše, programy pro obnovu smazaných souborů už je nevidí a nemůžou obnovit. Takže obnova je možná pouze do té doby, dokud je soubor teprve smazaný (přesunutý do koše), ale ještě nedošlo k přepsání ani malé části. Když má člověk smůlu, tak k přepsání smazaných souborů může dojít za chvíli po tom, co ho smazal a už není šance. A to že pořád obnovovací program vidí nějaké mnohem starší soubory, respektive jejich útržky, to je prostě proto, že byly fyzicky umístěny na místě, kam disk prioritně nezapisuje, takže tam zůstávají. Takže si z toho vem ponaučení a smiř se s tím, že už prostě nejsou.

Mimochodem, v mobilu ty fotky nejsou? Nebo v záloze na fotky google?

Bohužel ne měl jsem je už pouze na pc a ano ovšem blbost to je to nikdo nepopírá.Co ale teď s tím

ti to pisem vyssie. Nic, alebo sa obrat na specializovanu firmu

Teď už nic, smířit se s tím, že fotky prostě nejsou.

Já bych jenom doplnil, že takhle to funguje na mechanickém HDD, u SSD k tomu navíc přibude funkce TRIM kdy OS informuje řadič SSD že data již nejsou platná a následně když SSD nemá co na práci, tak je řadič fyzicky smaže (což znamená že z SSD smazaná data po nějaké době zmiznou i když nejsou přepsaná). Je to kvůli tomu, že buňka v SSD nejde přepsat, musí se smazat a znovu zapsat a fyzické mazání buňky je u SSD hodně pomalá operace, proto je řadič maže předem "do zásoby"

Jestli je nemáš zálohovaný, tak smůla, aspoň do budoucna víš, že máš zálohovat data, o který nechceš přijít

Ani po tam malé době ? Bohužel ano zálohu nemám

Z koše se nic obnovit nedá, pokud je vysypaný. Takže smůla, co ti nenašla Recuva, na disku už není. Příště víc přemýšlet a pomaleji klikat. No a samozřejmě taky zálohovat.

A co máš za mobil,když jsi je smazal v mobilu tak by měli být 30 dní v koši galerie,teda pokud tam koš máš a zapnutý.

Ty fotky byli v pc dýl a z mobilu jsem je smazal ale se vším všudy bohužel.

Ale píšeš,že jsi je smazal v mobilu,ale tak v pc je máš pořád nebo co. No můžeš vyzkoušet tohle,ale trial verze ti jen ukáže náhled,ale nejde to uložit. Stellar Phoenix Photo Recovery Software.

Děkuju zkusím

Pokud víš, kde fotky byly uložené a v jaké složce, můžeš zkusit složku se stejným názvem na stejném místě vytvořit znovu, poté kliknout na složku pravým tlačítkem myši - Vlastnosti - a přepni na záložku Předchozí verze. Zde bys měl vidět některé předchozí body obnovení dané složky. Já tímto způsobem obnovil několik dní starou složku včetně všech souborů, kterou jsem také hodil do koše a vysypal.Pokud ne, tak smolík.

No bylo to normálně v koši fotka po fotce.

Ale ty fotky jsi musel do koše z něčeho hodit ne? Nebo jsi je tam házel rovnou z telefonu?

Obnova z koše není problém. Ale po jeho vysypání to už problém je. Pak už soubory nic nechrání a mohou být kdykoliv přepsány novými data. Pokud k tomu dojde, byť jen částečně, není co obnovovat.