» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnovení bitové kopie Windows 10 na podobný hardware

Je možné obnovit bitovou kopii Windows 10, na PC, kde je podobný hardware? Aktivaci Windows neřeším, zadám nový licenční klíč? Chtěl bych převést z nainstalovaného PC, kde mám všechno nainstalované a nechce se mi to znovu dělat na novém PC.

Odpovědi na otázku

Obnovit, no s obtížemi to obnovit jde. Zda to bude možné i nastartovat netuším.

Co to je podobný hardware? Osobně bych do toho nešel, protože chci aby počítač fungoval spolehlivě. A u takového harakiri ti to nikdo nezaručí.

Původní PC:CPU i5-6500Tdeska: ASRock B150M-HDVRAM: KingstonNové PC:CPU i7-6700Tdeska: MSI Z270 PC MATE RAM: CrucialJinak vše stejné.

Takže vlastně úplně jiné... Hlavně základní deska. Tohle nejspíš fungovat nebude, aspoň ne bez problémů.

S vysokou pravděpodobností to půjde. Mně disk s W10 z MB Gigabyte Z87 na Asrock B85 fungoval … Potom můžeš odinstalovat a reinstalovat co chceš.

Můžeš udělat bit. kopii A, pak odinstalovat zařízení z MB, udělat bit. kopii B a obnovit kopii A. Z kopie B pak můžeš instalovat jiná PC ...

Mám takové zkušenosti, že když jsem vyndal z ntb disk, případně z PC disk a nastartoval jinde, tak mi systém naběhl......pak si to dotáhlo ovladače podle potřeby.

podobne zkusenosti ma dost lidi - podelili se o ne tady v poradne v zadostech o pomoc s nestabilnim systemem

Je to sázka do loterie, někdy to jde, ale málo kdy to funguje pořádně.W10 zkously i přepojení disku z AMD (Ryzen3, B350) na Intel (C2D, P35), nastartovaly, dotáhly aktualizace... jen to bylo tak pomalé, že se PC nedalo používat. Po čisté instalaci a aktualizaci W10 je to pořád líný počítač, ale některé testy dopdly až 50× lépe.