» Poradna » Mobily

Obnovene data

Zdarec hoši. Mám takový problém. Nedávno jsem si nedopatřením smazal všechny fotky z mobilu a jelikož mezi nimi byly i fotky z míst na které se už asi nikdy nedostanu tak jsem se rozhodl ty fotky obnovit. Použil jsem program Recuva a vše dělal podle návodu. Fotky se mi podařilo obnovit ovšem když je chci otevřít zobrazí se mi zpráva že soubor nejde otecžit protože není podporován. Přitom jsou všechny ve formátu JPEG a jejich veilkost se pohybuje kolem 1000kb což měly i fotky původní. Je nějaká možnost jak tyto soubory otevřít nebo jsou už nenávratně poškozeny ?

Odpovědi na otázku

Měly v Recuvě zelený puntík? Pokud ne, jsou poškozeny = pryč.

No právěže i u těch u kterých je zelený puntík mi to píše

byly ty fotky na kartě nebo v paměti telefonu? Jestli na kartě, tak kartu vyndej a do PC připoj přes usb čtečku a Recuvu na ni aplikuj přímo. Je možné, že klasicky přes MTP připojení to dělá problém.

Ano karta byla vytažená a přes čtečku připojena k PC. Mám tam zhruba 2000 souborů se zeleným puntíkem ale polovina z nich nejde otevřít. I přes to že jsou zelené

A obnovujete někam jinam než je zdrojové médium?http://portableapps.com/apps/development/frhed_po... - otevřít a ani bych se nedivil, kdyby tam byla většinou "00"

Ano u některých je všude 00 ale u většiny je ten kód napsaný asi tak jak by měl ale i přes to soubory nejdou otevřít

A soubory jsem obnovil z karty do PC.

No ona Recuva není tak úplně pitomá, jak si leckdo myslí a nabízí obnovu jinam, než je "chorý prostor". Což je ovšen jen první nutný krůček. Zda z toho, co se má obnovit, zbylo cosi rozumného, je pak ten druhý a nekonečně důležitý detail. Jinak - vytvářet si úložiště z flash karty může jen trdlo - jsou vrcholně nespolehlivé.

Tito to pujde urcite mam to vyzkousene. https://www.youtube.com/watch Na ulo..o je plna verze.