» Poradna » Programy

Obnova zavaděče bez CD (netbook, WXPHome)

Dobrý večer, měl jsem dualboot WinXP Home SP3 a Eeebuntu na Asus EEEPC 1000H. Jednoho dne jsem se rozhodl, že linux zruším (stejně jsem ho moc nepoužíval z důvodu výdrže baterky a některých funkcí toho netbooku). Ačkoliv podobné věci dělám relativně často, nedošlo mi (popel na hlavu si sypat), že bez mechaniky neobnovím zavaděč z CD. Nyní mám k dispozici GRUB vyhazující Error 17 a USB flash disk s Ubuntu 9.10. Potřebuju se dostat do Windows bez toho, abych ztratil data uložená na disku. Je to hodně velký problém? Jak na to? Střepa nutně potřebuju zítra dopoledne startujícího bez USB.

Odpovědi na otázku

Mám, usbrecoveryconsole (je to něco od HP) a TinyHexer...

Tak nemám. Mám jenom recovery console, ale fixboot; fixmbr nepomáhá...

Teď už skutečně pořešeno. Ten fixmbr se stále snažil přepsat bootsector na USB, čehož jsem si nevšiml...