» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnova ovladačů ze zálohy, vytvořené programem Driver Backup

Na stránce http://www.cnews.cz/clanky/driver-backup-zalo... se mi svou jednoduchostí zalíbil prográmek Driver Backup. V tomto článku mne zaujal odstavec: "Složku s ovladači doporučujeme uložit například na CD, DVD, síťový disk nebo flash disk, abyste ji měli v bezpečí i v případě havárie interního úložiště. Po reinstalaci systému jednoduše nabídnete ovladače ze své připravené zálohy." Ne a ne přijít na to, jak bych měl to nabídnutí ovladačů jednoduše provést. Kdo poradí?

Odpovědi na otázku

Propána - co ti na tom není jasné? Jednoduše flešku (nebo jiné médium) s ovladači připojíš k PC a ty ovladače nainstaluješ!

Nebude potrebovať tiež nejaký vercajg v podobe hasáku, pajsera, kladívka, majzlíka....?

Umím ovladače stáhnout z webu a pak nainstalovat, neumím je ale nainstalovat ze zálohy programu Driver Backup.

Půjdeš do Správce zařízení, u zařízení kterému chybí ovladač zvolíš nainstalovat ovladač, zvolíš vyhledat ovladač v PC, zadáš cestu k ovladači který máš zálohovaný na flešce pomocí programu Driver Backup (nebo jiného)!!

Promiň, že jsem si tvou odpověď hned nepřečetl, jinak bych už nic nepsal. Díky.

Ahoj, už je to starší záležitost, snad ale pomůže jiným. Po instalaci windows musíš obnovovat znovu tím samým programem. Tedy spustit ho, klik na "restore", zadej cestu ke složce, kde máš zálohu, potvrď. Ukáže ti seznam všech ovladačů, zaškrtni které chceš, nebo všechny, potvrď.

U jiného podobného programu jsem viděl tuto poznámku: "S programem Driver Magician si můžete zazálohovat ovladače z Vašeho systému. Po proskenování harddisku vám nabídne seznam nainstalovaných driverů i s datem vzniku a autorem. Vytvořenou zálohu můžete použít například po přeinstalaci Windows a drivery obnovit pomocí jednoduchého instalátoru". (viz: http://www.sosej.cz/Software/Systemove-utilit... ). To je právě to, na co se ptám.

Právě mě napadlo zkusit to přes Správce zařízení -klik pravým tlačítkem na ovladač a dát aktualizovat ovladač (jinou možnost na XPéčkách nevidím). V Průvodci aktualizací pak dát: Instalovat ze seznamu či daného umístění, atd. Potvrď, jestli je to ono nebo ne. Dík.