» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnova notebooku do továrního nastavení

Dobrý den chci se zeptat, má notebook Lenovo Flex 2 Pro (64bit), koupil jsem ho před rokem s nainstalovaným OS Win8.1, před 9 měsíci jsem ho upgradoval na Win10. Chci se zeptat pokud nyní provedu Obnovu do továrního nastavení, zachová se Win10 nebo budu mít zase Win8.1? Díky

Odpovědi na otázku

po kliknutí na obnovu továrního nastavení se počítač ptá,jak má tu obnovu provést .... není to tam napsáno moc intuitivně,ale pokud není smazaná oblast pro obnovu win8,tak se lze dostat i do 8 ..... ale i do 10 .... záleží na vybrané možnosti

U notebooků se často stane, že při upgrade na Windows 10 dojde ke změnám na disku a nelze již pak spustit tovární nastavení do původních Windows 7 nebo 8.1.

Pokud tuto funkci spustíte z Win10 dojde k obnovení Win10 většinou do stavu po čistí instalaci bez ovladačů a SW.Pokud spustíte obnovu tlačítkem NOVO na boku tak by se měla obnovit původní verze Windows vč ovladačů a veškerého SW od výrobce.Viz. manuál od NB od str. 26

Továrne nastavenie znamená obnova do pôvodného OS z Recovery oddielu OEM W8.1.Ostatné obnovy tvoria len opravu W10.

Je otázka jak tu obnovu provedeš. Pokud po upgrade zůstal starý recovery oddíl a provedeš obnovu do továrního nastavení podle manuálu výrobce notebooku (obecně přes menu do kterého se dostaneš při startu počítače), obnoví se ti Windows 8.1Windows 10 má pak svou vlastní volbu obnovy do „továrního nastavení“, která vrátí OS do stavu jako po čisté instalaci.