Obnova HDD ze zálohy z 2.HDD

Ahoj všichni,mám 2 HDD a na každém jiný OS, které jsou na sobě nezávislé. Při zapnutí počítače automaticky startuje hlavní OS, pokud chci pracovat v tom druhém, musím při stratu vejít do Biosu a vybrat ten druhý. Na každém HDD mám zálohu toho druhého, abych v případě havárie jednoho z nich mohl pokračovat v práci.Co když ale zhavaruje ten hlavní? Dokážu nabootovat ten druhý (vedlejší)? Podaří se mi obnovit obsah hlavního disku na nově zakoupený HDD? Jak v takové situaci správně postupovat?Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Obnova zálohy se provádí zásadně z prostředí záchranného média vytvořeného v příslušném zálohovacím programu.Zkrátka - nabootuješ záchranné médium z flešky/CD >> nastavíš odkud, co a kam se obnoví. Hotovo!

Chce to mít bootovací flešku s tím Paragonem, kterým to bylo udělané. Ev. CD, pokud je mechanika.

Díky za rady, musím si udělat tu flešku nebo CD.Hodně štěstí.

Sám si přeješ hodně štěstí..???.. Jinak jak radí ostatní, nej metodou zavedení zálohy je nabootováním z flešky tzv. zavaděčem, tj. vytvořené ISO z konkrétního zálohovaího programu a jeho soubory dostat na flešku pomocí známých nástrojů jakým je např.: YUMI, WinSetupFromUSB apod.. Nejlepším řešením je vlastnit externí usb disk a na něm vytvořit extra oddíl jako "multiboot", jehož obsahem může být zavaděč zálohy a další opravné nástroje. Šikovným nástrojem pro vytvoření takového multiboot oddílu je WinSetupFromUSB, kterým tam narveš co budeš chtít.. Tím nástrojem tam můžeš uložit i instalačky všech Windows(7, 8.1, 10) - tohle např. YUMI neumí.. YUMI umí jen jeden OS..

V jednom se mýlíš, jinak je to OK. Na flash médiu, vytvořeném pomocí SW YUMI mám v různých variantách (podle objemu média a umisťovaných instalačních sad) W7, W10 (32-64 bit), AOMEI, ADDS, ActiveBootDisk, Hirens i Paragon a Ghost v různých kombinacích - lze tam umístit prakticky cokoli, stejně jako na média vytvářená pomocí SW xboot. Xboot např. "umí" umístit společně ABD a W7, YUMI nikoliv.Xboot s instalací WXP na některých konfiguracích způsobí BSOD.Mezi oběmi způsoby u mne dominuje YUMI, protože pokud flashka přestane bootovat - a to se stává - je vytvoření nové příšerně časové náročné. Ale jednoduchým trikem pomocí přejmenování (přišel jsem na to jistou analýzou SW YUMI) složky multiboot, lze následně dokonce přidat libovolné jiné ISO. Vždy se tím bootovací SW opraví, ale jinak se o nic nepřijde - nově vzniklá složka multiboot se odstraní a přejmenováním přejmenované zpět na "multiboot", začne vše fungovat v pořádku.