» Poradna » Web a internet

Obnova fotek z emailu s odkazem na Google Disk

Dobrý den,neví prosím někdo, jestli má Google (nebo přímo Gmail) nějakou podporu, kam můžu přímo napsat? Možná budete vědět vy. Před pár lety jsem sama sobě poslala email s fotkami (já vim.. stupidita ) a asi byl mail moc velký, tak se to poslalo přes Disk. Nemůžu teď ale fotky už zpětně otevřít, přitom pár mailů ještě starších se mi normálně otevře, nebo jsou u nich náhledy příloh. Neví někdo, jak ty fotky obnovit nebo cokoliv prosím?:(

Odpovědi na otázku

Před pár lety jsem sama sobě poslala email s fotkami.To hovorí za všetko. A riešíš to teraz áno? Keď ti to nechýbalo doteraz, tak si nafoť nové.

Před pár lety když mi bylo asi tak 15 a nic jsem ještě nevěděla:) mohlo mi bejt jasný, že tu narazim akorát na rejpaly, který mi ani nepomůžou. Potřebuju je, protože znova vyfotit nejdou, nebo snad umíš vrátit čas? Já teda ne. Díky za nic.:)

15tky už vedia aspoň to, že si majú fotky ukladať a zálohovať. A keď si posielaš fotky sama sebe, tak je možné, že sa posielajú iba linky a nie fotky. Takže na tom drajvu fotky možno ani neboli. Ale to je samé možno. V každom prípade riešiť niečo po rokoch, je somarina, to hádam uznáš aj sama. Ber to ako investíciu do budúcna a pouč sa z toho. A držať fotky v maili nie je záloha! Tú radu máš odo mňa zdarma.

Ne všechny 15ky. Já v 15 řešila maximálně tak jestli mě vezmou na střední nebo ne. Radu zdarma nepotřebuju, není mi k ničemu, nevím, kde jsi vzal, že to byla moje záloha. Všechny tyhle fotky mám ve starym počítači, ale ten u sebe nemam a kvůli koroně se pro něj ani nedostanu, fotky potřebuju teď.

No hlavně ti mohlo bejt jasný, že tohle nemá žádné řešení, hlavně ne po několika letech.

Kdyby bylo, tak se neptam. Proč tu musíte být všichni takhle hrozně arogantní. Lidi sem chodí s dotazama a žádají o pomoc, ne o to, aby jim všichni napsali, že jsou dementi.

Poprvé a naposledy jsem se tu někoho na něco ptala. Už to nikdy neudělam, to je jediný, za co vám tu můžu poděkovat, za zkušenosti.

Tak fajn, takové otázky stejně nemají žádný smysl. Nečekáš snad, že sem chodí zaměstnanci Google, aby ti fotky obnovili

Ne, čekala jsem, že nebudou všichni rejpat a třeba se pokusí mě nasměrovat trochu nějak, abych se k tý podpoře google dostala.

K žádné podpoře se u těchto velkých firem nedostaneš. Je tam jen několik úrovní různých automatů. K živému člověku se dostane maximálně někdo, kdo používá placené služby Google. Kažopádně ani živá podpora ti opravdu nevyřeší problém, že sis po několika letech vzpoměla na jakési ztracené fotky. Kdybys to řešila po týdnu, možná po měsící, ale po několika letech?

A kde je zkoušíš otevřít? A ne, pokud to bylo něco před pár lety, tak zapomeň, Google takovou kravinu řešit nebude.

Normálně když otevřu ten email. Kliknu na fotku a otevře se další okno, kde je napsáno, že URL a soubor neexistuje.:( přitom jiný emaily mi jdou, jen tenhle jeden.

To ale znamená, že tie "fotky" v e-maili asi ani NEBOLI, len tam boli odkazy na adresu a názov súboru. Je možné (e-mail sa ti predsa otvoril), že tie fotky si si možno uložila niekde na nejaké úložisko, ktoré po pár rokoch nepoužívania účet a súbory jednoducho maže. Predsa len - servery nie sú bezodné. Takéto servery občas kontrolujú aktivitu a po určitej dobe svoj úložný priestor "čistia".

Jiné úložiště online nemám kromě icloudu a toho google disku, kde fotky nejsou. Každopádně ten účet, ve kterym je ten email s fotkama používám denně, i disk. Taky jsem to právě četla, tak nevím teda co se s těmi soubory stalo.

"kromě icloudu a toho google disku"..... teraz bude Disk Google pristupovať k spoplatňovaniu úložného priestoru - ale doteraz uložené súbory (pokiaľ je účet aktívny) nemaže - zostávajú tamhttp://www.dsl.sk/article.phphttps://pc.zoznam.sk/novinka/google-ide-spopla... Takže nie je možné, aby ich samotný Google vymazal. Sú len dve možnosti - tie fotky tam NIKDY neboli (a boli inde), alebo si ich sama zmazala.

https://support.google.com/docs/thread/3513985 počti si. Uvidíš, že nejsem jediná, komu se to stalo, aniž by si ty fotky sám smazal. Víc už ti k tomu nemám co říct.

Nemusíš.... ja mám na Disku Google dokumenty, fotky (a niektoré dosť dôležité) už viac ako 10 rokov - a ani JEDNA JEDINÁ nebola Googlom vymazaná!!!

Google nikomu fotky fakt nemaže, chyba je na straně uživatele.

Tak si přečtěte vy dva chytráci tu diskuzi a pak teprve prskejte. Díky oběma za nic, akorát jsem z vás nasraná. Doufam, že jste si aspoň pořádně pohonili ego, že jste něco víc a že víte všechno nejlíp. <3

Správne! Všetci sú tu blbci, len ty si električka (tramvaj).

Jeste preloz somar, viem som to ja,ale neviem po cesky co to ne. Dík. Jo a jeste slovo vystriet ( mozna jsem spletl i s y

Jj, pomohlo to Ty uděláš takovou kravinu, že po několika letech sháníš dávno smazaná data, ale místo abys byla nasraná na sebe, tak jsi nasraná na nás. Takže vlastně jsme ti nakonec pomohli, že můžeš svoji hloupost svést na někoho jiného, ne? Rád jsem pomohl

Tak ja si chodim na gify do emailu do na ne slozky pres 3 roky a zádny se mi neztratil ( v centrum a seznam sam sobe jsem je poslal) ne v gmailu ( nebylo by kde se ptat cesky) ale zadny neprekrocil limit

A kdo říká, že na sebe nasraná nejsem? kdybych nebyla zoufalá, tak vám sem vůbec nepíšu. Samozřejmě, že vim, že posílat sama sobě fotky přes email byla ********, ale teď se k nim nedostanu a byla to moje jediná záchrana. Nikdy předtim jsem neměla problém dohledat si v mailu starý soubory.

OK, no bohužel to je tak, že už je pozdě. Ono obecně je problém se na nějakou podporu u Google, Microsoftu, FB atd. dostat, ale v tomto případě by to stejně nepomohlo. Tak je to holt nepříjemné, ale poučení do budoucna, že data se musí zálohovat. To znamená, že nikdy v žádném okamžiku nesmí data zůstat pouze na jediném úložišti, protože jakékoliv úložiště může kdykoliv bez varování selhat.