» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnova daz z HDD

ZdravímChtěl jsem si přeinstalovat win 10 a omylem jsem nahrál instalační program na HDD. HDD je 1TB a udělal se z toho 31gb... Zkoušel jsem formátovat a nešlo to kapacita se furt nevrátila.. Chtěl bych se tedy zepat jestli to jde nějak vyřešit bez toho abych to musel dávat někdo do opravny.. Nejde mi tolik o data ale špíš o tu kapacitu.. Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

No pokud ti nejde o ty ztracená data, disk vyčisti a naformátuj (pomocí diskpart).Vyhazovat peníze za "opravnu" je opravdu zbytečné.....

Určitě zkusím.Díky

Přinejhorším lze použít program Data Lifeguard Diagnostic, ke stažení u Western Digital. Nechat přepsat prvních a posledních milion sektorů. Pochopitelně potom vytvořit oddíly a naformátovat, to už zvládnou Windows.Mimochodem - při instalaci je nutno mít odpojené všechna další úložiště.

"Mimochodem - při instalaci je nutno mít odpojené všechna další úložiště." Prosím co to je za kktinu? Stačí si jen hlídat na jaký uložiště to instaluju a nemusím nic dalšího odpojovat.... Sám tazatel i píše že omylem tak udělal. Když problematice nerozumíte, prosím neznažte se radit hlavně ne takhle stupidně...

Není to kktina. Znalý uživatel s tím samozřejmě problém nemá, ale už je podle toho, jak zní otázka tazatele, mezi ně evidetně nepatří. Takže tím, že vše ostatní odpojí, si určitě usnadní instalaci a v dalším nebude žádat o radu tady v poradně, kterak přesunout systém z jednoho disku na druhý

Ty seš taky blbej jak dubovej stůl, že? Jistěže je velmi vhodné mít odpojena všechna úložiště kromě toho, kde provádíš instalaci. Jen tady v poradně už bylo stejných dotazů spousta. A člověk může být klidně laik nebo odborník, ale nepozorný nebo se překliknout, může každý, nemluvě o možné chybě instalátoru. Takže není to žádná kokotina, ale zcela rozumná opatrnost. Odborník se pozná podle toho, že rizikům přechází a kde může, tak je vyloučí úplně. Podle zbytečného riskování a lenosti se pozná zase blbec :)

kktina to teda fakt není. Každý občas udělá chybu - někdy se pak sám diví, jak mohl takovou blbost provést. Takže není na škodu provést určitá "bezpečnostní opatření" a eliminovat možnost opravdu bolestivých chyb, což ztráta dat na disku je (málokdy má člověk zálohu dodělanou těsně před každou takovouhle operací, že?).Takže když někomu radím jak si vyrobit portable instalaci linuxu na externí médium (nemyslím live ani live + persistence, ale plnohodnotnou portable instalaci), tak též radím na daném PC odpojit všechny disky. Pak je totiž na 100% jisté, že se to prostě jinam nenainstaluje i kdyby se porouchalo co mohlo a uživatel byl poloslepý nebo retard.