» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obnova dat z HDD

Dobrý den,potřeboval jsem přeinstalovat w10. Zálohoval jsem si data na externí disk. Bohužel jsem na ten samý disk umístil i instalačku w10. Ve výsledku mám na disku jen instalačku a data jsou v tahu. Existuje způsob, jak se k oněm ztraceným datům zpět?Omlouvám se za banální otázku, ale nemám v tomhle směru žádné znalosti.

Odpovědi na otázku

Zkus se na něj podívat pomocí programu Recuva. Ale ta část, kterou už jsi přepsal instalací, bude fuč.

Měly by jít obnovit soubory z těch částí disku, kam se ještě nezapisovalo. Proto na disk kde doufáš že máš data už nic nezapisuj! Vyrob si 1:1 bitovou kopii na druhý disk a z něj obnovuj. Na netu je dost free recovery aplikací, vyskoušej, případně nějakou s dobrými referencemi kup. Jestli jsou ti data optavdu drahá, můžeš skusit obnovu v odborné firmě, ale připrav si tak 5-10kKč a možná i víc...

Bez šance. Příště: Instalačku můžeš dát na disk kde už jsou data např. pomocí Yumi.Pravdou ale je, že většina podobných aplikací disk napřed zformátuje. Což by samo o sobě tolik nevadilo. Nejhorší je následný přepis inst. soubory - to data navždy zničí...

Díky. Zkusím se obrátit na nějakou firmu.

Nejdřív se podívej na ceny co takova obnova stojí jestli to vůbec stojí za to.... Abys nebyl nemile překvapen :)

Pokud jsi na libovolný drive uložil libovolná data a pak jsi tam umístil instalačku, bude tam obojí svorně vedle sebe. A furt a stále.Pokud jsi ovšel prováděl další alotria, obecně tam nemusí zůstat NIC.