Obnova dat na přesně to místo, kde se fyzicky nacházely

Zdravím, mám problém s recovery partition u notebooku ThinkPad.
Na téte partici se nachází obraz se systémem, drivery a ovládacím softwarem k notebooku. V nástrojích ThinkVintage je možnost si tuto partici nechat vypálit na cd a dvd s tím, že při potřebe obnovit systém se místo skryté partition použijí právě tato média. Bohužel při vypalování druhého (a asi taky posledního dvd) se program zasekl a musel jsem ho ukončit. Což byla osudová chyba. Program který disky vytvářel usoudil, že vypalování proběhlo úspěšně a z licenčních důvodů (pochopil jsem to tak, že nemůžu mít zároveň dve kopie obrazu ms woken) paritci vymazal/zformátoval.

Proto bych chtěl data z te partition obnovit, mělo by to být bez problému. Partice je prázdná, ale filesystem zůstal zachován. Když jsem na ni pustil R-Studio NTFS tak mi našla celých cca7GB dat. Jenže při jejich obnově mě nutí je všechny naházet do adresáře na disku C. Počítam s tím, že kdybych obsah adresáře nakopíroval do té recovery partition, že tam sice data budou. Ale budou k ničemu protože recovery systém co v nich je asi nedokáže nabootovat.

!!! Potřeboval bych poradit program který obnoví data přesně tam kde je najde. Prostě aby ty data, které se tam nachází jen "zviditelnil" na původních místech, nikoli aby mi je obnovil někam do pryč !!!

Díky za každou užitečnou i neužitečnou odpověď ;c)

Odpovědi na otázku

príkazový riadok a undelete

Nech to obnovit kamkoliv Klidně to pak můžeš do ní i nasypat - samozřejmě, že musí mít boot sektor . Recovery partition je particie jako každá jiná, a může být umístěna kdekoliv. Na její spuštění totiž stačí pouze zadat jistý klíč ve fázi bootu, a tento klíč pomocí nastavení momentální aktivace zajistí její "probuzení". Všimni si, pokud jsi ji vůbec viděl, že je to particie typu primary, jinak by se s ní nedalo pracovat.

Takže když to obnovím kamkoli a zkopíruji to na tu partitions tak to pojede? Jak zajistím, že v boot sektoru té partice budou data co tam mají být? Nemusí data na bootování být v prvních pár kbytech partition? To přece při kopírovaní neovlivním a tím pádem tam nebudou a zkopírují se kam zrovna budou chtít.

Naprosto stačí, abys ji založil - boot sektor se vytvoří

Oki, taky to zkusim. Díky

Recovery particie funguji většinou tak že pokud postupuješ stylem - obnovím data nasypu - obnovím boot sector - a čekám že budu mít opět recovary particii funkční tak velkýmu překvapení ji mít funkční nebudeš.Musíš jít od začátku na to tak jak velí logika obnovit particii ne tahat data a pak je někam do pryč posílat.Jestli chápu dobře že chceš obnovit R-Particii.

Zapomněl jsem dodat proč - je fatální chybou pokud program obnoví sice 7Giga dat ovšem jaksi chybí klíčových řekněme 50 nebo bude poškozených.Potom si těch 7 může člověk strčit za klobouk - nenabootuje poněvadž nebude funkční system - fantazii co může chybět se meze nekladou.Ovšem particii bud obnovíš jak byla a je to ok nebo ne.Potom teprv nastává laborování s bodem 1.

Já právě data nechci sypat nikam jinam. Chci je obnovit přesně v té partici na svých místech. Neřešme teď, že šlo o recovery partition.

Vezmeme to obecně: Mám partition, kterou mi omylem jeden program celou smazal. Od té doby se na ni nezapisovalo ani se s ní jinak nepracovalo. Takže předpokládám, že když nebyl ani jeden bit partice přepsán, že se tam všechny soubory a data nachází přesně v tom stavu jako před vymazáním. Akorát jsou označeny jako smazané a systém je ignoruje. Já pouze potřebuju aby ty data systém viděl.

R-Studio my všechny data najde. Problém je v tom, že mi je neobnoví na svých místech ale zkopíruje je jinam. Potřeboval bych poradit program který zvládne data obnovit přímo na místě.

Mam tady par prispevků a nejen ja kde je o tom jak se hledají ztracene particie a jak se obnovuji poskozené - a zařekl jsem se že opakovat 100 krat řečené pro ty co nehledají nema smysl.Celý postup je x krat popsanej.Ji find a mount sem daval i tutorial s obrazky....Ale stejne bych pouzil něco jineho....A ještě maličkost - věci se prostě nedělají pod zadkem systemu - hint.

Ta partition s továrním nastavením by se neměla vymazat,ani ji nějak změnit.Pokud se ti to při vypalování seklo,tak to zkus znovu,Je skrytá,vidíš ji pouze ve správě disků a nejde na ní nic upravovat.Ty si můžeš kdykoliv právě z této part.obnovit počítač do továrního nastavení.Na DVD se vypaluje proto,kdyby došlo k havárii disku.
Spíš to vidím tak,že jsi při vypalování obrazu disku byl netrpělivý a nečekal jsi.Některé procesy trvají dost dlouho.

Tak ještě jednou. Recovery partition je opravdu partition jako každá jiná. Není to to žádná "tovární" ani nijaká jiná. Je běžná. Musí být typu "primary" a její umístění není naprosto rozhodující až na to, aby nebyla naráz obklopena logickou particií zleva ani zprava. Je možné ji kdykoliv zničit, obnovit kamkoliv (za splnění podmínek), prostě s ní pracovat.

Ale ja tam tu partition vidim, jenom je prazda.. Spravce disku pise, ze na ni je 100% volneho mista.. Tu partition smazal ten program z thinpad vintage kdyz vytvoril ty recovery media! Teda on je nevytvoril ale protoze se to seklo a vypalovaci program jsem ukoncil pomoci spravce uloh tak si myslel ze je vytvoril a z licencnich duvodu ji smazal (aspon tak jsem to pochopil).

Proste podle licenze (aspon jak to pise ten program ted kdyz chci recovery media vytvorit znovu pise) zrejme nemuzu mit dve kopiie s windows. Takze kdyz si program myslel ze data uspesne vypalil tak data z recovery partition smazal!

To ze jde o obycejnou partition samozrejme vim. Jde me jen o ty data co na ni byli a jsou smazana. Ty chci obnovit aby tam byli v tom stavu jak pred smazanim. O to ze by byla poskozena se moc nebojim, na tu partition sem nezapisoval takze by tam ty data mely byt v poradku.

Čekal jsem pul hodiny a stav vypalování byl stále 0% disk se v mechanice otáčel, mechanika blikala ale ve výsledku na disk vůbec žádna data zapsána nebyla. Skutečně se sekl vypalovací program. To dvd na které se mělo pálit je prázdné.

Jinak partice existuje, je skrytá. Ovšem bez dat. Podle správce disku je na ní 100%volného místa. Zárověn tlačítko ThinkVantage při startu nic nedělá. Pouze mě nabídne možnost vstoupit do BIOSu. Recovery program který se standardně pouštěl se nyní už nespustí.

Vůbec netuším, jestli by ti tohle mohlo pomoci, ale když je hlad, je i husa dobrá.

Partition Find and Mount
Popis
Skvělý prográmek, který dokáže prohledat jakýkoliv pevný disk, zjistit zda na něm nejsou přítomny nějaké ztracené systémové oddíly a pokud ano, připojí je k systému pod zvoleným označením. Díky tomu si můžete bez rizika zazálohovat potřebná data.

Datum vydání: 14. listopad 2007
Jazyková verze: English
Licence: Freeware pro nekomerční použití
Operační systémy: Windows 2000, Windows XP, Windows 2003

Podrobný popis:
Vlastnosti programu:

* jednoduché používání, nepotřebujete žádné speciální znalosti,
* 3 módy pro vyhledávání partition,
* podpora nestandartní diskové struktury,
* podpora všech verzí NTFS a FAT,
* umožňuje vytvoření a mountování obrazů

Vyskouším, díky

Zdravim Vas!
Mozem vás poprosit o pomoc? mam think pad a potrebujem vypalit tu zalohu zo servisnej particie na disku na cd. problem je v tom ze som sa zbadal az ked som preinstaloval win z ineho cd ako zakupeneho s notebookom. Particia tam je ale uz mi pri starte NB nefunkuje modre tlacitko think vintage ktorym sa vchadzalo do recover menu na vypalenie toho cd z particii. dakujem za kazdu pomoc