» Poradna » Mobily

Obnova dat mobilu z sd karty

Zdravím,Už delší dobu se mi seká telefon a obecně v něm mám tak trochu "nepořádek" a tak jsem se rozhodl pro obnovení telefonu do továrního nastavení. Tak jsem začal zálohovat a vše co šlo přesouvat na sd kartu. A když jsem měl vše zazálohované a zbývalo jen samotné obnovení do továrního nastavení tak mi došlo jak vlastně obnovím ta data z té sd karty? Pochybuji, že to bude tak, že strčím sd kartu zpátky a jako mávnutím kouzelným proutkem se mi vrátí všechny aplikace i s daty. Nemáte někdo nějaké zkušenosti?Je potřeba nějaká aplikace nebo tak?Budu vděčný za každou odpověď

Odpovědi na otázku

Co přesně myslíš tím "zálohovat a vše co šlo přesouvat na SD kartu"? Data jakého typu jsi přesouval?

Data aplikací.

Ach jo, mohl by ses vyjádřit přesněji, ať z tebe nemusím páčit každé slovo? Jaká data aplikací, dej nějaký příklad a jak jsi to přesouval? K tomu, co se v androidu oficiálně jmenuje "data aplikací" vůbec jako uživatel nemáš přístup. Takže co přesně jsi přesouval?

Přesouval jsem normálně aplikace v mobilu na sd kartu, běžným způsobem v nastavení kde jsem vybral změnit umístění aplikace a změnil na externí úložiště. Doufám že teď už je to srozumitelnější.

Aha, tak to nejsou data aplikace, ale samotný spouštěcí soubor aplikace. To je jednoduché, takto přesunutá aplikace ti je po obnově továrního nastavení k ničemu, budeš je muset nainstalovat znovu.

No právě to jsem si myslel. A je teda nějaký způsob jak zálohovat ta samotná data?

Nemohl by mi pomoct třeba nějaký software?

ano, třeba nějaký software od vyrobcu mobilu.

Někteří výrobci mobilů mají vlastní zálohovací SW, tam to nějak jde.

Zálohovat musíte primárně kontakty a fotky/videa. Kontakty třeba do souboru, nebo lépe synchronizovat na nějaký účet (např. google). Fotky/videa do pc (rozhodně ne na sd kartu, ty moc rády odchází a teoreticky i při tom továrním nastavení by se mohla smazat).Aplikace si většinou ukládají nastavení na účet, když se do nich hlásíte (pokud jste se přes nějaký přihlásit) a přenést jejich nastavení je bohužel v androidu trochu složitější, nejlepší je vše stáhnout znovu, všude se přihlásit a pak případně donastavit. To, co jste používal za aplikace (stáhnul jste si), je vidět v obchodě google play přihlášeného účtu.S pozdravem

Kontakty, fotky mám dávno zálohované v googlu. V aplikacích jako například sociální sítě se samozřejmě mohu přihlásit znovu a vím to. Jde mi spíše o aplikace ve kterých nemám žádný účet ani nejsou propojená s žádným cloudovým úložištěm a data z aplikace jsou uložena jen v mém telefonu. A právě tyto aplikace potřebuji zálohovat.

To máš smůlu, tohle nijak zálohovat nejde. Maximálně pokud konkrétní aplikace umí v menu export dat na SD. Ale přesunem na SD ve správci aplikací v androidu nic nezazálohuješ.

Takto presunuté aplikácie na SD kartu nebudú v novom telefóne fungovať,v novom telefóne bude iné hw Id a aplikácie a ich dáta zo starého telefónu zostanú uzamknuté,pre android existujú programy,ktoré dokážu presunúť dáta a aplikácie z jedného telefónu na druhý ,nefunguje to u každej aplikácie,ale preložením sd karty do nového telefónu prestane fungovať všetko,čo je na karte okrem obrázkov a videí….

Ešte som zabudol dodať ,že mnohé telefóny zablokujú celú sd kartu a v novom zariadení bude nutné ju znovu sformátovať aby bola použiteľná ,takze sa stratí všetko,čo na karte bolo v starom telefóne

Hm, zajímavé, s tím se ještě nikdy nesetkal. A že mi těch telefonů prošlo rukama. Co že to máte za telefon?

To udělá pouze pokud je tam stará složka Android. Stačí ji smazat a data nechat a formát už nechce. Ověřeno mnou. Dan

Udělá to každý novější telefon, který má v nastavení karty možnost nastavit jako rozšíření interního úložiště a majitel telefonu to využije. Ta karta je pak nečitelná v jiném telefonu i v PC a většinou i po továrním nastavení mobilu a vyžaduje nové formátování.

To platí jen v případě, že člověk v telefonu zvolí "připojit SD k interní paměti telefonu".

Přesně tak. Data na kartě jsou zašifrovaná. K šifrovacím klíčům se snad ani nedá uživatelsky dostat. Jde to pokud je telefon rootnutý - řešil jsem to, když mi odešel telefon, co používal kartu jako rozšíření úložiště. Myslím, že to byla novinka v Androidu 8. Takto to bude mít dnes většina telefonů.