» Poradna » Mobily

Oblokace starého iPadu Mini

Zdravím, nedávno mě kontaktovali známí, že při úklidu našli starý iPad Mini (první generace), že by ho potřebovali odblokovat... Kámen úrazu ale leží v tom, že iPad patřil dceři, která tam už nějaký pátek nebydlí... A ani ta si údaje k iCloudu nepamatuje. Zkoušel jsem tedy udělat jailbreak, jenže se mi to nedaří. Všechny co jsem našel vyžadují instalaci profilu z prohlížeče nebo tak něco...Díky za každou radu (přes iZařízení jsem jelito)Ps. neukamenujte mě, nebo nenavrhujte servis. U tak starého zařízení to nemá cenu

Odpovědi na otázku

Neuděláš nic. Buď si dotyčná vzpomene, nebo elektroodpad

"Zkoušel jsem tedy udělat jailbreak"" (přes iZařízení jsem jelito)"Ty si ale pohádkář co ? Na jailbreak se cejtíš, ale přes iZařízení si jelito a navíc si ani na google neumíš najít že iphone ani ipad nejde NIJAK odblokovat pokud neznáš původní icloud účet ? Nejde to. Hotovo. Máš pěknej tácek pod pulitr.

Mohla by to riesit vymena spravneho svaba, ale za to to asi nestoji.

Nevím kterého švába, jelikož ten zámek není v ipadu, ale na serveru. Proto se to také jmenuje "zámek reaktivace".Zjednodušeně, apple zařízení po uvedení do továrního stavu odešle na server požadavek na aktivaci a pokud jeho seriové číslo není v databázi zařízení s aktivním FMI, tak se zaktivuje. Jestli na seznamu je, požaduje přihlášení pod původním účtem. Žádné čáry.

je to tak, ale údajně se to dá obejít právě výměnou toho čipu kde je to ID nahraný.Když jsem to kdysi zjišoval, tak za tuhle úpravu chtěl někdo zhruba polovinu ceny novýho iphonu, takže možnost to asi je, ale nikomu se to nevyplatí realizovat.

Protoze se to pak tvari, ze jde o nove zarizeni s novym SN. Svab se fakt vymenit neda a jde o vymenu cele systemove desky se vsemi svaby. Proto je to tak drahy...

Preco by sa samotny svab vymenit nedal? Ved sa tak v lepsich servisoch bezne deje.

Najít fakturu a s tou kontaktovat podporu Apple.

Nepamatuje si přihlášení k Apple účtu? Jakože ani e-mail, který použila? To jich má tisíce nebo co?

Za me - vzpomenout si na mail, ktery pouzivala pro iCloud ucet. Pro ten si na webu zmenit heslo (ale nevim, jak zafunguje dvoufaktor). A potom na tom stejnem webovem iCloudu odebrat dany iPad ze svych zarizeni… Pred chvilkou jsem se dival a ta moznost tam je…

Dvojfaktor funguje tak, ze musite mat 2 zariadnia - z toho jedno aktivne s ktorym to overite. Inak je dvajfaktor vypnuty.

Tj ak ste mali len dve aktivne zariadenia a zapnuty dvojfaktor. Tak po odhlasenia z jedneho znich uz dvojfaktorovu autorizaciu nemate.
Aspon nie cez druhe zariadnie od apple.

Ipad mini 1.generacie s 0,5GB ram z roku 2012 uz bude k nicomu.
Posledny update bol na IOS 9.3.
Tam uz najskor ani browser/web nebude fungovat korektne - vzhladom na pokrok pri vytvarani www stranok = nove standardy.

A najskor abi aplky tam uz nepojd.
A ani dalsie si don uz dodatocne nestiahnete - lebo uz nebudu v Apple store.
Ak bol vobec v rom case Apple store - nezistoval som
Akualne sme na IOS 16.
Takze max. zberatelsky kusok.