» Poradna » Windows (a jiné OS)

Oblíbené MS Edge se nezobrazují v Průzkumníku Windows

Oblíbené položky vytvořené v MS Edge se mi neukládají do adresáře C:/Users /jméno /Oblíbené. Nezobrazují se tudíž ani v Rychlém přístupu a v Knihovnách. Změnila jsem si výchozí webový prohlížeč na Microsoft Edge, ale průzkumník souborů stále spolupracuje jen s Internet Explorerem. V nastavení Edge jde zvolit pouze místo uložení Stažených položek (tj. do C:/Users/jméno/Downloads). Pročítám různé diskuze a nemůžu najít řešení, pokud to někomu funguje, budu vděčná za radu.

Odpovědi na otázku

Tak do C:/Users /jméno /Oblíbené odjakživa ukládal jen MS Internet Explorer, všechny ostatní prohlížeče si ukládají záložky do vlastního umístění, které je někde úplně jinde. Nepochybně snadno najdeš informaci na google, stačí položit dotaz třeba "umístění záložek MS Edge". Nicméně neexistuje žádný rozumný důvod, proč používat takový paskvil, jako MS Edge. Existují lepší a normálnější prohlížeče.

Ty toho o počítačích asi moc nevíš. Raději se nejprve douč a pak…

Již nehledej, bohužel nelze. Položky z Edge hlavního panelu jsou uloženy v databázi (spartan.edb). Nejsou to tedy jednotlivé soubory někde ve složce. Odkaz na nějakou stránku lze uložit do Startu nebo Hlavního panelu.

User/blabla/MicrosoftEdgeBackups

Oprava:Users/blabla/MicrosoftEdgeBackups

Jestli čekáš radu, měla by ses sem kouknout