» Poradna » Notebooky

Obliaty notebook

podarilo sa mi obliat notebook dzusom. Na druhy den nesiel vobec zapnut. Uz je v servise, a tam mi povedali ze bude zrejme treba nova zakladna doska. A potom mi povedal ze to stoji 300 eur. Na nete stoja dosky okolo sto eur..Neviete mi poradit ci sa da na nete niekde pozriet cena zakladnej dosky prave pre ten moj notebook. Ak to pomoze je to tento notas http://www.alza.sk/acer-aspire-v3-771g-gray-...

Odpovědi na otázku

stacilo i tak málo vypnout tlacitkem a vytahnout baterku rychle a otocit a nechat vykapat

Co už, pozdě vytažený, ted chce radu kde sehnat a ušetřit něco z tristo eur

Tak v servise platíš nejenom za jednotlivý komponent, ale taky za hodinovou mzdu zaměstnanců + možná i dopravu.Rozhodně džus (pokud nebyl 100%, ale např. ředěný) , tak by rozhodně neudělal takovou paseku, aby notebook nešel vůbec zapnout. Kdybyste rychle odpojil notebook z napájení, vyndal baterii a notebook nechal vysušit (nejlépe fénem nebo na hodně rozehřátém topení) , notebook by ještě několik měsíců fungoval.

tak ja ked som ho oblial tak som ho vybral zo zastrcky a vypol. otocil a nechat vykvapkat a vysusil som to.ale na druhy den som to skusil zapnut a neslo to..tlacitka boli znacne polepene. A v servise mi povedali ze som si asi odpalil zakladnu dosku. Len som chcel byt pripravney na moznost ze ked mi poslu ze to bude stat 300 eur aby som si vedel sam pozret ceny tych komponentov niekde na nete, aby som sa zbytocne neodrbal.

informativně. stáří nevímhttp://www.hsservices.eu/ceny_servis_pc.php