» Poradna » Web a internet

Objemná složka Windows na disku C (70 GB)

Dobrý den, nevíte, jak bych mohl smazat nějaké nepotřební soubory na disku C ve složce Windows? Zabírá 70 GB, zárove'n nechci smazat nic, co by tam mělo zůstat.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

To jsem samozřejmě už provedl. Uvolnily se celkem asi jen 2GB.

Tak tam mas nejaky jetel co to zasira.Zazalohovat data, vyrobit instalacni flesku s W10 a cista instalace s formatem disku,A kdyz uz v tom budes rovnou kup novy SSDcko, alespon 500GBNevim o cem mluvim? Tak servis.

Určitě jsi to neprovedl se spuštěním cleanmgr jako správce (nestačí být přihlášený jako admin).

pusť http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/ a zjisti, která podsložka je problém... pokud to bude SoftwareDistribution/Downloads, tak to můžeš smáznout, je podělaný Windows Update (stáhne se to znovu a lépe)

vzhledem k tomu ze stale pouzivas prehistoricke Win7, tak to bude slozka WinSxS. Az Win8 a novejsi uz maji automatickou udrzbu dane slozky implementovanou. takze zahod svou hrdost a prejdi na novejsi system

Složka WinSxS má 0 bajtů

napriek tomu tu 7ku zmaz a daj tam win10.

Robo: máš problém s týmto.Tazateľ: s týmto problém nemám.Robo: aj tak máš problém.:D Robo, fakt zaujímavý pohľad na isté veci.

Ale má pravdu, dneska není jediný důvod používat windows 7

Samoz. že rozumné to nie je, ale použiteľný je.

To by mě zajímalo, kde seženeš ovladače do W10 na tiskárnu HP LJ5P, která vytiskne 4000 stran za 500 Kč.

tak ked len o to ide, tak ekotank L1210 vytlaci 4500 za 6€ = 159kc s original tonerom a nemusis mat tlaciaren co pouzival este Jezis a niesu ovladace ani na win7....

Jak jsi přišel na to, že nejsou ovladače na W7 ?

pozrel som na web HP a su tam len pre vistu?

Špatně hledáš, zkus MS Update Katalog.

a PIXMA G1411 ma za tolko 6000 stran

HP LJ5P umí PCL5, takže jakýkoli univerzální ovladač od M$ (je součástí Windows - poslední položka v seznamu) nebo univerzál od HP (je ke stažení, nebo v balíčku dalších ovladačů pro tiskárny). Obecně lze použít jakýkoli univerzální ovladač pro laserovku od kteréhokoli výrobce.

Že mě to nenapadlo hned. Vy víte, že důvod není, tudíž všichno, co to mají, se chovají nesmyslně.Vlastnost, ze které plyne tohle chování, se nazývá arogance. Je to protiklad pokory, která se naopak ptá "a pročpak ten člověk využívá Windows 7? Mě totiž žádný důvod nenapadá, a věřím, že k tomu nějaký důvod asi má, je to přeci jen myslící bytost."

win7 je 13rokov stary OS a patri do dochodku. V 2008 si este pouzival 95ku? Ze nie..

Jelikož Microsoft zatím nevydal nějaký další operační systém použitelný pro práci, tak je lepší používat starší ale funkční systém než nějaký frikulínský paskvil, kdy nevíte, zda vám nějaká nepovedená aktualizace dojebe Windows tak, že namísto normální práce budete opravovat OS. Navíc žádný z novějších verzí Windows nepřináší žádná důležitá vylepšení ale naopak spíše ubírá funkce a přidává otravné blbosti.

ano, toto bolo a skoncilo tak u verzii 17* -18* Potom uz bol win10 vyladeny a problemy s updatmi prestali.

Není pravda. Zítra vyjíždím dát dohromady počítač, kterého update W10 odpojil od sítě.

W95 bol reálne použiteľný možno 6-7 rokov, W7 nemá problém ani po 13 rokoch. Teda ak nieriešime bezpečnosť, len čisto funkčnosť. Prechod z Win XP na novší Win robil problém aj mne kým mi nezačalo liezť na nervy používanie ramdisku, lebo Win XP nevedel využiť celú RAM. Win 7 toto obmedzenie nemá. A W10 sa ovláda inak - avšak dôvody tazateľa môžu byť iné.

WXP existuje i ve verzi x64.

Aka Win 2003 server, na ktorý boli všetky ovládače, však? Mám pocit, že licencia na Win XP neplatila na Win XP 64 bit.

Nemluvím o drajvrech ani o licenci. Jenom říkám, že existuje...https://ctrlv.link/RMPR

Lenže použiteľnosť stojí a padá na ovládačoch a licencia na tom či sa vtedy oplatilo kúpiť ďalšiu licenciu na Win XP. Prešiel som na W10 zadarmo a už neriešim ani RAM ani to či mi o mesiac pôjdú nové aplikácie.

Já měl Win95 na jednom zařízení až do roku 2016. A na jiném zařízení mám dodneška Win98 a nevidím v tom problém. Naopak problém by byl to upgradovat.

ja som stare pocitace vacsinou predal, "dnes" sa to uz neda, lebo existuju repasy so zarukou, takze to od teba nikto nekupi.. takze bud to darujem alebo vyhodim do elektroodpadu. PC s win98 som mal niekedy okolo roku 2000.. poviem ti presne, lebo DeusEx1 som hral uz na win2000... June 22, 2000 bol Deus vydany

Ale nie na net ani s novými aplikáciami.

Ne, nejsem blázen :)je to na obsluhu zařízení (ale totalcommander na tom mám v nejnovější verzi ;))

To je nesmysl, složka WinSXS nemůže být prázdná, pokud je systém funkční. Pouze do ní nemáš přístup.

Našel jsem, že velké množství zabírá i složka RockStar Gamess s gta. Je nějaký bezpečný způsob, jak bych ji mohl přenést na harddisk aniž by to poškodilo data?
Díky

Ano - přemístit ji na HDD a do původního umístění vytvořit symlink (odkaz) se stejným názvem. Můžeš to udělat buďto ručně (mklink /D) nebo použít tuto utilitku která udělá to saméhttps://foldermove.com/

Nemáš to koupené přes Steam?

To snad není součástí složky Windows ???

Ten systém musí být v úžasném stavu, když máš i GTA nainstalovaný v adreaáři s windows. To snad ani normálně nemůže jít....

Ja ve windows10 používám na tento účel program PatchCleaner, který mi hodně pomohl ale nevím zda funguje i ve win7. Odskoušej, je to pro win7 bez záruky. https://www.homedev.com.au/Free/PatchCleaner