» Poradna » Mobily

Objektiv k fotoaparátu

Zdravím, koupil jsem pod stromek fotoaparát Canon EOS M10 ale bohužel jsem si nepřečetl (ono to vlastně ani nikde psané nebylo :D) , že potřebuju i objektiv. Ale bohužel už se mi nechce moc investovat a jediné co jsem našel na tenhle typ stojí kolem 6000 jinak k tomu potřebuju ještě nějaký adaptér. Proto bych chtěl požádat jestli byste mi nemohli poradit nějaký objektiv ktery by seděl nebo popřípadě k tomu i ten adaptér. Opravdu už ale nechci moc utracet a jestli to vyjde více než na 5000 tak fotoaparát vrátím. Žádné naročné fotky neplanuji, zkrátka takové běžné rodinné focení. Děkuji za rady :)

Odpovědi na otázku

Napište prodejci. A věřím, že Vám nějaký doporučí. Ať se taky snaží něco dělat a nejenom prodávat a inkasovat.

Pochybuju, když se podíváš na sety se skleme je to rána.Vrať to.Co píšeš bude ti stačit něco jako Panasonic LUMIX DMC-FZ82

Objektiv Canon EF-M 22m f/2.0 STM se dá sehnat za necelých šest tisíc. Je to pevné sklo, po přepočtu na kinofilm je to ohnisko 35 mm, čili mírně širokoúhlé, ideální pro reportážní fotografii. Levněji to nepůjde, redukce EF na EF-M není řešení, protože jen ta redukce stojí tři tisíce a za dva tisíce se fakt EF objektiv sehnat nedá.

Pokud to myslíš vážně, tak jedině:https://www.megapixel.cz/produkt-8zu5000101Nic jiného nemá smysl - pevné sklo je nejspíš blbost.