Objednávka cez internet

Zdravím možete mi prosím poradit ak som objednal a vytvoril objednávku včera cez internet a dneska som tam ráno ešte pre istotu písal že či ju na 100% nezrušia kvoli tomu že je teraz nedostupná a keď bude dostupna a zmení sa cena ? Odpísali že nie a behom dňa mi prišiel druhý mail že maju špatné cenu u produktu a nepošlú mi ju tak jak je vytvorená asi ju zrušia.Može toto predajca?Jedna sa graficku kartu v objednávke mám cenu 13 329kč a odpísali že cena má byť 16389kčZamenili si cenu obyčajnej verzie s verziou taktovanou.

Odpovědi na otázku

Teoreticky když se s nimi budeš soudit, tak MOŽNÁ vysoudíš, že ti ji za tu cenu pošlou. Ale je otázka, jestli do toho půjdeš ;) Ve finále nakonec můžou říct, že by ti ji za tu cenu poslali, ale že ji nemůžou sehnat :) Takže bych se na to vykašlal.

Jasne necham to tak dik za rekaciu

Nevysoudí vůbec nic. Stalo se mi to samé s CZC a špatnou cenou telefonu. Svedli to na chybu systému a já potom kontaktovat dTest. Tam mi právník potvrdil, že pokud je cena uvedená omylem, nemám nárok na koupi zboží za milně uvedenou cenu.

To není tak jednoznačné. Jde o to, jestli zákazník mohl předpokládat, že jde o chybu v ceníku. Pokud by tam byla cena třeba 100 korun, když normální je 16 tisíc, tak nevysoudí nic, protože to je evidentní chyba. Ale pokud tam bude 13 tisíc místo 16, tak není důvod předpokládat, že to je omyl a může si oprávněně myslet, že to byla jen nějaká sleva. V tom případě to vysoudit lze a už takové případy byly a lidi to vysoudili. Ovšem jak jsem psal výše, prodejce může tvrdit, že už od jeho dodavatele není dostupná a tím se vyhnout povinnosti ji dodat.

A především není sranda běhat po soudech. Člověk s tím ztratí spoustu času, probendí hromadu peněz dopravou...takže teoreticky po nějaké době při štěstí může dostat uznáno, že původní cena platí, jenže mezitím ty peníze probendil za veškeré náklady okolo a promrhal svůj čas. Takže ačkoli je to smutné, protože si nelze nechat od prodejce s*át na hlavu, tak se to zákazníkovi absolutně nevyplatí to řešit a tak to raději hodí za hlavu. Vyplatí se to jenom, když má člověk běhání po soudech jako koníček (jako Vondráčková a její tupý manžílek)

Prostě objednávku zruš.