» Poradna » Programy

Objasnění z manuálu

Ahoj,v manuálu se píše, že:###################Nastavíme sys[140] na hodnotu 20. Program v SDS-C následně podle jednotlivých bitů něco udělá (příklad): if (sys[140] & 1) prvni_bit_je_nastaven(); if (sys[140] & 2) druhy_bit_je_nastaven(); if (sys[140] & 4) treti_bit_je_nastaven(); if (sys[140] & 8) ctvrty_bit_je_nastaven(); if (sys[140] & 16) paty_bit_je_nastaven();Pro náš příklad, kdy do sys[140] nastavíme číslo 20, které je binárně 0b10100, se zavolají funkce paty_bit_je_nastaven a treti_bit_je_nastaven. Funkce je tedy zřejmá - stačí vhodně vytvořit vstupní údaj.###################Můžete mi to prosím někdo objasnit? Nechápu to.

Odpovědi na otázku

Manuál k jakému zařízení?

Asi chtějí říct, že tím, jaký byte vložíš do 140. pozice pole proměnné sys můžeš ovlivnit, které programové části kódu se při běhu programu spustí.

Nepoznám SDS-C jazyk, ale myslím, že aj tam by mala platiť boolovská algebra.Je zaužívané, že:(sys & 1) testuje nultý bit a nie prvý ako je tam uvedené.pretože:2^0=1 -> nultý2^1=2 -> prvý2^2=4 -> druhý2^3=8 -> tretíatď.