» Poradna » Web a internet

Obednavani na ebayi

Dobry den, chtel bych v blizsi dobe obednavat prez ebay ale nejsem si jisti jak je to s platbou . Kdyz zaplatim prez paypal danou castku (cena predmetu + shipping ) budu muset jeste neco platit kdyz me balik doruci jako treba postovne nebo neco podobneho ?

Odpovědi na otázku

Pokud bude hodnota zásilky do 22 euro neplatíš nic navíc. Jinak zaplatíš daň 21% z ceny zásilky, nad 150 euro k dani zaplatíš ještě 6% clo. Tzn, když si koupíš telefon za 5000 Kč, připočítej si k tý ceně ještě 27%, to ale zaplatíš až v čechách český poště jako dobírku.

U telefonu platíš jen DPH...

pokud to zadrží celnice tak zacvakáš 100-200 kč podle toho, zda si to zajdeš vyřídit osobně, nebo to vyřízení necháš na poště + DPH pokud celnice podle dodaných dokladů zkonstatuje, že ho musíš zaplatit.

Jasně, ale to, co píšeš je poplatek za celní řízení. To nemá nic společného s DPH nebo clem.DPH platíš v případě, že to jde ze země mimo EU a překročíš hodnotu, clo u telefonu neplatíš.Pokud se celníkům něco nezdá, zadrží a požádají tě o doložení hodnoty - to se dá vyřešit mailem.

DPH u zboží z mimo EU se platí DPH a to vyměřují celníci. Takže to je celní řízení a platíš ho poště, pokud si ho nevyřidíš osobně

Nepleť si DPH s celním řízením. Jakmile balík celníci zadrží a něco s ním dělají - třeba už jen chtějí doložení ceny, platíš poplatek za celní řízení. Protože celní řízení probíhá v Praze na poště Praha 120, tak to platíš poště.Poplatek za celní řízení zaplatíš, i když ti celníci žádné clo nebo DPH nevyměří - např. zrovna teď můj případ, kdy jsem objednal powerbanku. Ale protože chtěli doložit cenu, která byla 16 USD, musel jsem zaplatit poplatek za celní řízení. DPH ani clo jsem neplatil.

Ja jsem nikdy zadny poplatek neplatil. Poslali mail. Obratem dostali printscreeny vypisu z paypalu a tim to zhaslo. ☺

Měl jsi štěstí...

Hahaha, zas doaz měsíce. Umíš číst? Je tam jasně napsané buď Poštovné zdarma (to si snad mladíku přeložíš), nebo je tam částka do té které Země? Ku*rva umíš číst a UMÍŠ KLIKAT? Na tohle se ptát..ty pitcho...je to tam jasně vidět...

Zklidni hormon ...

Ale má pravdu - předsedo. Někteří, než aby zapojili mozek a něco si přečetli - sednou a napíšou do poradny, ať to za ně někdo vyřeší. I kdyby se to nedočetl na ebay přímo, tak google mu najde na tuto otázku takových odpovědí, že to budou pročítat ještě jeho děti ...

To máš možná pravdu, ale když už sem položil dotaz tak ať se vyjadřují k problému lidi, co chtějí pomoct a ne co jen blbě pindají ... takových tu je ...

To máš naprostou pravdu.

To.. teď ses projevil... Jestli je pravda, cos tvrdil v jinem topicu a sice že u tebe v práci patříš k těm "starším kolegům".. tak chudaci tví kolegové. A když tam bude shipping free a bude to stát 200€ tak co? Jo bude platit, ale on to třeba neví.A který dotaz tu není zbytečný a dohledatelný na googlu? kokotrone

u shippingu si vždy zkontroluj, že tam máš nastavenou českou republiku - u věcí z Asie se skutečně často neplatí a přijde ti to zdarma. Ale shipping vždy znamená kompletní náklady až sem = do ČR.

a jeje, zas sa topili ladovce a rozmrazilo niekoho z inej doby.