Obecny dotaz k notebooku

Dostal jsem služební notebook, který mohu libovolně používat i doma, ale potřebuji vyřešit tyto problémy:Zapojit klávesnici - jenže to nemá na klávesnici konektor.Zapojit současně myš - jenže to nemá vstup ani na myš.Zapojit ISDN modem - jenže to nemá sériový port.Jaké je nejjednodušší řešení?

Odpovědi na otázku

ono to nemá integrovanej modem ?Pak jsou defakto 2možnosti :redukci pro každé zařízení zvláštport replikátor pro booka co máš ..a myš mužeš (a snad i klávesnici) koupit orvnou do usbja mam na modemu dva kontory jeden to LPT a drujej do COM na jednom kabelu

ISDN modem, nie analogovy. To su 2 rozdielne veci. Klavesnica/mys - oboje si kup na USB (klavesnica Logitech z rady OEM, mys Microsoft napr Intellimouse Optical (Black))ISDN modem - bud si kup nejaky cez USB, su aj PCMCIA karty. Skor vsak ten USBckovy. C.

Btw., Azor: Ten konektor je COM, akurat v 25 pinovom prevedeni (9 pinov je zapojenych, ostatne su hluche). Ta koncovka je totizto taka ista ako na PC, takze priamo to nenapojis. Je to este pozostatok z davnych cias, kedy aj COMka boli 25 pinove (az potom niekoho napadlo pouzivat 9pinov, aby si to ludia neplietli s novovzniknutym LPTckom). C.

25 pinovy COM ma zapojenych 10 fousu - ale to jen stouram, protoze tam je navic shield ground - tedy uzemeni "krytu"