» Poradna » Počítačové sítě

Občasné chvilkové výpadky internetu

Dobrý den, prosím o pomoc a rady co způsobuje občasné chvilkové výpadky sítě (dns probe finished no internet). Nápravou je bud odpojení a znovupřipojení wifi přes Centrum síťových připojení nebo počkat cca 20sec a samo se zas zprovozní.Každopádně je to otravé pokud se to stává několikrát denně.Pravděpodobně bude něco s routerem (TP-LINK WR741ND) ale nevím ani jak se dostat do nastavení (tplinklogin.net nefunguje). Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Měl jsem stejný model u kterého takto podobně padala wifina či úplně vypadla a pomohl pouze restart celého routeru. Co tento neduh trochu opravilo, bylo přenastavení kanálu wifi a aktualizace firmwaru routeru.

Aha, a firmware aktualizuji jak? Našel sem soubor zde http://cz.tp-link.com/download/TL-WR741ND_V4.html ale nevím jak přesně na to.