» Poradna » Programy

O2TV + 42" Plasma LG - problém se "širokoúhloustí"

Zdravim ,
vlastním výše zmíněnou Plasmu a ip televizi O2 TV, problém je v tom, že když má mít obraz poměr stran 4:3 , tak je širokoúhlý, tj jakoby stlačen, naproti tomu, když má být 16:9 což by odpovídalo rozlišení obrazovky, tak je oříznut a také jakoby stlačen. Když použiju jaakýkoliv jiný signál, tj DVD, digitální televizi atd., tak je zobrazení korektní. Nevíte v čem by mohl být problem? Receiver mám připojen přes HDMI, hezký zbytek dne a předem moc děkuji za odpovědi a rady!

Odpovědi na otázku

Pravdepodobne budes musiet menit pomer stran obrazu manualne. Je mozne, ze spominane TV vysielanie nevysiela informaciu o formate obrazu a TV sa potom automaticky nevie prepnut.

(Kdyz je vysilani 16 : 9, tak je obraz take oriznut.) Domnievam sa, ze si mylis format vysielania s formatom obrazu. T.z. ze format filmu je 16 : 9 alebo 21 : 9, ale vysielanie je 4 :3. A kedze ty mas napevno predvoleny sirokouhly format, tak je vsetko, co je vysielane 4 : 3 vertikalne stlacene.

Podle může být problem v receiveru od O2, docela by mi pomohlo, kdyby sem napsal někdo, kdo má obdobnou konfiguraci jako já a zobrazuje se mu to korektně. Nechápu jednu věc, že při signálu z digitálního pozemního vysílání je vše naprosto v pořádku a manuálně přepnu formát, tak jak by to mělo být, to samé při DVD etc. Jenom při signálu O2TV je to prostě špatně, ikdyž přepínám manuálně jak chci, tak je to zobrazeno špatně

Lze to nastavit v STB v jeho menu! Staci zmacknout reset probehnou kulicky pri slove stahovani zmacknoutna ovladaci setup a budete v menu stb kde se to jiz jednoduse nastavi...

Nemusí to ani resetovat a do toho setupu se dostane.

Zdravim mám tv LG po zapnutí nevichaza obraz as po hodine niekedi aj 4 hodín aki môže byť problém porate mi díki .