» Poradna » Počítačové sítě

O2 vs. Vodafone

Zdravím všechny,řeším nový pevný internet v Hradci Králové. Jsme na bytě dva (2x notebook + 2 mobil). Myslím, že 50 MB je dostačující. A ještě máme router Comtrend VR 3026e - V2 (router uprostřed bytu dosah potřeba max 7 m).Mám dvě nabídky:O2 - za 449,- 50 MBVodafone - za 499 taky 50 MB a garantují 22 MBAle Vodafone tvrdí, že má lépe řešenou Agregaci. Koukal jsem na různé články atd., ale nikde nemůžu najít nějaké rozumné porovnání. Do čeho byste šli vy? Díky moc za odpovědi a tipy.

Odpovědi na otázku

"50 MB"? To jako FUP 50 MB? To je sakra málo. Nebo myslíš 50 MB/s? To je zase docela hodně. Není to náhodou 50 Mb/s?

Ano máš pravdu, je to 50 Mb/s.

Ok, dráty ti povedou domů stejné, takže parametrově to bude plus mínus to samé (asi jako změna dodavetale elektriky nebo plynu nic nemění na tom, že to jde stejnou cestou, mění se jen smluvní podmínky) . Pokud není v místě žádná lepší volba, rozhodoval bych se podle toho, co mám v rodině za mobilní tarify a zda to nejde nějak šikovně nakombinovat.

HKFree?

Upřednostňoval bych kabel.

Bodejť bys našel porovnání - 449 za 50MB, to je neporovnatelné, dražší nabídka určitě neexistuje. Ale že tys myslel Mb...

Ano myslel, doufal jsem, že to bude pochopitlené. Teď už mi to nejde editovat

Myslel jsem 50 Mb/s

Aniž bych byl nějak propojen s O2 nebo s Vodafone, raději bych doporučil při stejné ceně O2. O dráty se stejně stará Cetin, kreý má blíže k O2.Ještě záleží na tom, od koho máte mobilní tarify - služby se dají různě slučovat.

DSL je treba vzit od O2.Zapomente na to, ze by Vam nekdo neco garantoval. Tak to s DSL v tomhle segmentu trhu nefunguje. Vodafone mele ruzne kraviny (treba o te agregaci), ale je to nesmysl.Comtrend bude fungovat jako modem, samozrejme by byl potreba za nej nejaky poradny wifi router. (Modemova cast je jeste prijatelna, ale zbytek je pekny kram. Proto je treba pouzit dalsi zarizeni.)Jenze otazka by mela znit jinak: Skutecne v dane lokalite nelze poridit v roce 2019 lepsi pripojeni nez DSL?

O2, protože je levnější a navíc funguje. Osobně bych k tomu ještě přibral O2 TV zase tak velký příplatek už by tam být nemusel obzlášť pokud už od nich máš i mobilní tarif.

Ono to (ne)fungovani je z 99% zavisle na dratech. A ty budou v obou zvazovanych pripadech stejne.Rozdily nastanou v pripade, kdy to fungovat prestane. Proto je treba volit O2.

Mám s Vodafone dost špatné zkušenosti, takže bych je z výběru vyřadil.

Vodafone je přeprodej Cetinu nebo UPC?