O2 TV v PC

Dobrý den. O2 nabízí ke svému účtu, že můžete sledování TV až na pěti zařízení....protože je zrovna play of v hokeji, chtěl jsem tuto možnost využít, aby jsme se doma nemuseli prát o TV...Počítač není žádný mladík, ale zatím stačí. Dual core E8400 8gb ddr2 SSD.... Prostě na internet mail a běžný ptákoviny stačí....bohužel při spuštění O2 TV není obraz úplně plynulý. Připojení i netu je dostatečně, protože na novým pc to běží dobře. Musím poznamenat , že deska na který je ta E8400 je od Intelu i integrovanou grafikou. Čip tuším G31, ale to nevím určitě.Otázka zní : je toto železo na tuto věc už hodně staré, nebo by pomohlo dát kvalitnější grafiku HD? Zajímavé, že filmy avi běží v pohodě. Nechce se mi do toho zbytečně investovat.díky za názory

Odpovědi na otázku

Mohlo by pomoct, ale netreba nejakou extra vykonou, zlvast do tohohle pocitace. Melo by stacit napr GT 710 (pripadne neco podobneho od AMD).

Sám používám O2 TV na notebooku hodně, teď jsem to zkoušel na ultrabooku (i5-8265u s integrovanou grafikou), procesor běží na 9% a grafika na 15%. Je otázka v čem je chyba, ale vypadá to, že to víc vytěžuje grafiku. Udělej to co já, při zapnutém videu si zapni správce úloh a sleduj, která komponenta je omezující. Já bych to viděl na grafiku. Teoreticky by stačilo koupit nějakou starší NVIDII (nějakou GTX 750ti třeba?) a mělo by se to zlepšit. Pokud ale nestíhá i procesor, nemine tě výměna celého PC...

Ještě bych dodal - ono to O2 TV GO není samo o sobě vůbec plynulé. I když přehrávám na domácím PC (Ryzen 2600, RTX 2070), tak je vidět, že to neběží zcela plynule a že video má málo snímků za sekundu. Obecně tuším televizní vysílání běží v 25 FPS (O2 TV běží na 720p), ale to nevím přešně. Pokud u toho sedíte kousek od monitoru, může to působit trhaně i z tohoto důvodu.

Díky.No zkusím koupit tu grafiku,to mě nepoloží a uvidím.

Jaký je přesně formát videa? Na dvoujádru jsem měl potíže na Youtube u videí 1080p 50/60fps.

Nevím jak to má O2, ale Kuki od Netboxu v poho přehrává i na nevýkonném tabletu. Spíš je to věc OS a prohlížeče.

Ono taky záleží na kompresi. Dokud to jelo v h264, dávala to v pohodě grafika, pak přešli na VP9 a smůla.

To moc nevím. Kuki vše dává v HD, u IPTV se kodek nezmiňuje.