O2 TV - Android Box k televizi?

Dobrý den,chtěl bych rodičům umožnit sledovat O2 TV. Mají starší televizi bez jakýchkoli chytrých funkcí. A proto zvažují zakoupení nějakého Android (pro použití Android aplikace pro O2 TV) nebo přímo setoboxu od O2. Android box mi přijde jako lepší volba, z důvodu budoucího využití. Ale nevím jestli nebude setobox od O2 lépe ovladatelný a celkově jednodušší (nebo pohodlnější) pro používání pro starší osoby?Máte někdo zkušenost s nějakým zařízením?

Odpovědi na otázku

U o2 tv stb mas jistotu funkcnosti a ovladatelnosti. U android boxu levnehsich mas android naprizpusobeny moc na do, u tech drazsich uz he to lepsi. Pokud mas tel, vyzkousel o2tv na tel, jak se to chova, ja prave pred časem mel na androidu problemy s tim.

Trosku presnejsi rozdeleni... levne boxy telefonim/tabletovym Androidem maji sice pristup do bezneho Obchodu Play, takze je dobra dostupnost aplikaci, ale vetsinou je problem pohodlne ovladani.Vetsinou drazsi boxy a TV pouzivaji AndroidTV, ktery ma vlastni Obchod Play, kde neni tolik aplikaci jako v Obchodu pro mobily/tablety, tyto aplikace (i OS) jsou upravene pro ovladani pomoci jednoducheho dalkoveho ovladace.

nevím, kdo dává mínusy, asi nějakej "majitel" Android TV :) Jako vlastník AndroidTV mohu potvrdit přesně to, co jsi napsal......

Mam "cinsky" box s AndroidTV. Puvodne porizeno jen ze zvedavosti a hlavne na beh minitistribuce s KODI (Libre/CoreELEC) misto Raspberry... postupem casu jsem ale prisel na chut Android TV, takze to je ted primarni system, kde obcas pustim KODI...Aplikaci pro ATV je sice mene, ale necitim se nijak extra omezen, ono taky neni potreba instalovat kde co, nemluve o tom ze treba prohlizeni webu jde resit jinak a pohodlneji - ale chapu ze vetsina lidi to chce kuli streamovani pochybneho obsahu primo z webu.

Pro rodiče bych doporučil raději o2box. Budeš bez starostí. Mám jak O2Sbox, tak TV s androidem. Na TV s androidem lze O2TV zprovoznit buď v KODI (+ doplněk O2TV) nebo přímo z webového prohlížeče. Ovládání a rychlost ale není taková, jako u O2boxu.

Děkuju, u O2 boxu mi vadí jediná věc. V případě odchodu od O2 a přechodu na jinou službu by se již nedal použít...

to nedá, ale dá se pak prodat :) Je potřeba brát v potaz, že trochu rozumný Android box s výhledem do budoucnosti (např. s androidem od verze 7) pod 3 tis nepořídíš. Nenech se zlákat nabídkami z Ali či BestG apod. za 7 stovek. Nový O2box stojí 2 tis a použitý běžně hodně pod 1 tis. Takže "babo raď" :)))