» Poradna » Web a internet

O2 Scam přes SMS

Dobrý den, posledních pár týdnů tátovi chodí SMSky od O2, kdy se mu po každém týdnu strhává 99Kč od nějakýho Maestro Mobile. Nic si nepředplatil, hry nehraje a na nic samozřejmě neklikal. Nicméně v O2 nám řekli, že to je naše chyba a že oni o ničem nevědí, snížili limit transakcí na 1Kč a dnes mu zase přišlo, že to požadují zaplatit...Nemyslím si, že by O2 o ničem nevědělo, protože toto Maestro Mobile mají uvedené v jejich seznamu poskytovatelů služeb na O2.cz. Také jsem viděl články na iDNES, kde se lidem stávalo to samé. Nevíte náhodou kde je pravda a jaké je řešení?Díky

Odpovědi na otázku

Samo se to nepredplatilo... V te SMS neni nic o odhlaseni, kontakt nebo tak?

ne, pouze odkaz na historii o2 plateb...

Nepochybně si to někde zapnul. Pokud to nenajde sám, třeba mu O2 aspoň poradí, co je to za službu a tam to musíš najít.