» Poradna » Web a internet

O2 modem střecha a wifi modem v baráku

Zdravím, jsem v tomhle amatér, chci se zeptat, mám anténu (modem) na střeše a pak ten čínskej wifi modem v baráku a oba mají zapnutý firewall. Je to v pořádku nebo stačí mít zapnutý firewall na té anténě na střeše, aby se to nebilo mezi sebou?

Odpovědi na otázku

A jako to si máme vyvěštit, co máš za anténu (modem) na střeše? Ve skutečnosti to není ani anténa, ani modem, ale wifi klient. A taky si máme vyvěštit, co máš za čínský modem v baráku, který pravděpodobně není žádný modem, ale router? Vzhledem k tomu, že ani nedokážeš správně pojmenovat kategorii zařízení, natož sdělit přesný typ, tak bych řekl, že nějaký firewall je to poslední, co by tě muselo zajímat.

Na střeše ZTE WF831 se SIM kartou z toho vede WAN do ZTE H267A.

Za ZTE WF831 určitě nebude ZTE H267A. Pravděpodobně to bude ZTE WF830.

Má tam ZTE WF830 na střeše a v místnosti má ZTE H267A přijímá 5G to mám doma to samé. Vůbec proč řešíš firewall nech to tak jak ti to nastavil technik a nevimejšlej kraviny.

Napiš pořádně, co máš.O2 modem na střeše - nějaké připojení na mobilní síť?"čínskej wifi modem v baráku" - co si jako pod tím mám představit? To zařízení nemá výrovní štítek, ze kterého bys opsal typ? Pokud přijímáš data na střeše, tak v baráku není potřeba modem, ale wifi-router nebo access point.Pokud modem na střeše i router v domě mají NAT, je to v celku zbytečné, místo routeru v domě by stačil access point.

Na střeše ZTE WF831 se SIM kartou z toho vede WAN do ZTE H267A.

Neres. Firewall je na to aby ti nikdo nepřišel ba zařízení. Nijak to nezpomaluje, a pokud si natáhne do PC vir svou blbosti, tak ti zaden firewall na zařízeních nepomůže

Je to jedno, klidne nechte zapnute oba FW.

ak mas LTE aj tak nemas verejnu IP, tak si za vodou a este pravdepodobne aj za NATom routra co mas doma. Neries to.

Jen osoba veci naprosto neznala povazuje NAT za bezpecnostni ficuru a sit za nim je podle ni "za vodou". Je to totiz naprosta kravina.