» Poradna » Web a internet

O2 internet pevná linka

Ahoj, chtěl bych se zeptat na internetové připojení od O2 přes drát. Bydlím na vesnici, kde nejvyšší možná rychlost je 6Mbps. Máme doma 3 počítače a jde mi o to zda by toto připojení stačilo, abych mohl sledovat online filmy, sem tam stáhnout nějaký větší soubor a odezva uploadu byla co nejmenší. Již 10 let vlastním bezdratový internet 10Mbit s reálnou rychlostí tak 3-4Mbity. Poslední dobou síť trpí na časté výpadky či zpomalení aniž bych vyčerpal FUP. Zajímalo by mě zda má někdo zkušenosti s touto rychlostí 6Mbit (nejde mi o nějaké závratné rychlosti abych třeba stahoval rychlostí 2MB/s, ale aspoň nějak ten půl až 1MB/s).

Odpovědi na otázku

Co se týká O2-nejdůležitější info by tě mělo zajímat,jak daleko jsi od ústředny?Rychlost ti můžou naslibovat,ale jestli si třeba 15km,jak byl můj strýc,tak to bylo o ničem.

Ono ani nejde o to jak daleko jsi od ústředny, ale v jakém stavu je to vedení. Pokud Ti to povedou každých deset metrů už jenom bužírkou, protože za těch 50 let co tam ten kabel zakopali dávno shnil, tak můžeš mít ústřednu naproti a je ti to plat prtné. Kdežto když máš nové vedení (ideálně sedíš na páteři), tak ani 15km není problém. Ale obecně jsi to napsal dobře, souhlas.

Aji to je pravda.

A taky ještě jedna věc. K DSLamu to mám po cestě, pěšky cca 350 metrů. Když mi z O2 proměřovali linku z téhož místa k onomu DSLamu, naměřili cca 900. Pak se v tom vyznej

Už víš, proč je výstavba nových sítí tak drahá.

No, možná kdyby někdo zvednul prdeI, zjistil si ceny všeho možného potřebného k natažení sítě (od platu hnědočecha co vyrobí výkop až po cenu špulku drátu) a pak dohlédnul na to aby se 3/4 peněz na realizaci toho projektu nerozkradlo, tak bysme se možná nestačili divit, proč ten 30Mbit internet nemají doma všichni za normální peníze už deset let

Právě že já si nemohu moc vybírat, buď ADSL od O2 s 6Mbit a nebo T-Mobile mi nabízí dokonce 8Mbps stahování, ale jen 512kb/s upload (zase nevím, jak je to s kvalitou služby - všichni známí v okolí mají O2). Ale určitě u DSLka zůstat nechci, protože to je katastrofa. Poslední dobou to fakt nejvíce frčí na max 3Mbit uploadu a ping je skoro až 700-800ms, když se zadaří, tak do 200.