» Poradna » Počítačové sítě

O2 Internet nemá takovou rychlost jakou platím

Doma mám internet od O2 platím 400Kč/měsíčně za 20Mb což když si to převedu je +- 2,5MB/s Download, tak proč když dám něco stahovat tak jedu maxímální stahováni 1.3MB/s a když dám měření internetu jako třeba na stránce rychlost.cztak tam mi to ukazuje taky jen 1,2MB/s s takovou bych měl platit jen 200Kč/měsíc když mi rychlost jede jen na 50%, dělá to i vám ? nebo mam raději kontaktovat O2 servis ale zas co jsem slyšel tak tam sou samí dementi co nehnou ani brvou.

Odpovědi na otázku

Jenom dement platí někomu, o kom si myslí že je dement

Ano vím že O2 nejsou TOP mezi poskytovateli internetu ale vzhledem mojí lokaci kde bydlím je to nejlepší volba.

Tak to máš bohužel smůlu. Pokud chcete na vesnici internet, domluvte se a přiveďte si optiku, občas bývají pojítka i na lokálních malých nádražích.

Taky mám mít 50 Mb/s, za což platím necelých 500,-.Někdy naměřím i pod 10 Mb/s. Takže : a) buďto mi ho zrychlí za stejnou cenu b) dostanu slevu c) přejdu k jinému poskytovateli.

- Toho co ti dají nejde nikdy dosáhnout, to je spíš "až 20 atd..", ale mělo by se to tomu blížit (nemáš agregaci, wifi, je to stejný přes den a v noci nebo se to mění ?) - Slyšels že jsou, ale ani jsi to nezkusil, co ti brání ? Za zavolání nic nedáš...

Dělá to tak celý den, skoušel sem více routerů a taky nic.

To je vlastnost dané technologie, vzdálenost od ústředny, kvalita rozvodů...atd. Prostě O2. nic s tím nenaděláš....

No nevím jak ostatní ale já si nemůžu stěžovat, platím si 50/5 a testy vycházejí takto http://www.speedtest.net/result/7156176537 když jsem přímo kabelem na router :)

v praze píčo ty ses debil ze se srovnavas s nekym na vesnici

Přečtěte si pečlivě smlouvu a jsem si jistý že zjistíte, že platíte za internet, jehož rychlost je "až 20Mb".Garantovanou rychlost dodává jen málo kdo a pokud ano, tak si za to nechá pořádně zaplatit.Můžete je samozřejmě kontaktovat a stěžovat si ale nevěřím že s tím něco udělají - nic je k tomu nezavazuje, zvlášť pokud ví, že nemáte na výběr.

Som za to, že ak si platím za 20, ale nikdy (ani o 2:00) toľko nemám ani na speddtest.net, aby sa predplatený program znížil na 10 Mb/s (a cena tiež). Nejde o garantovanú rýchlosť 24/365, ale aspoň nech je v noci/nad ránom dosiahnuteľná (kedy agregácia reálne veľmi nie je). U svojho ISP mám papierovo 12 Mb/s, ale ešte nikdy som pod 15 Mb/s neklesol (resp. je medzi 15 a 16 Mb/s a nedávno sa číslo 16 Mb/s objavilo aj na webe)

To je sice hezké tvrzení, ale pokud je útlum vedení a především vzdálenost od ústředny taková, že nedovolí nastavit vyšší synchronizační rychlost DSLAMu, tak nemůžeš tu vyšší rychlost dosáhnout ani ve 2h v noci, ani v 5h ráno. Tarify jsou, pokud vím, nastaveny na 20/2 a 40/4Mbps, takže je těžko jak tarif snížit.https://cs.wikipedia.org/wiki/DSLAM

Od O2 jsem měl přípojku cca 9 let a můžu říct, že to bylo to nejhorší co jsem mohl kdy mít. Platil jsem 8 Mbit přípojku a maximální rychlost, které jsem dosahoval, byla kolem 3,5 - 4,5 Mbit. Několikrát jsem to řešil s operátorem a pokaždé jsem se dočkal nějaké výmluvy. Jednou jsem byl daleko od ústředny, jednou jsem si měl pořádně přečíst smlouvu, ve které bylo napsáno "až 8 Mbit". A tak to chodilo pořád dokola. Navíc, brát si 400 za 8 Mbit mi přijde jako děsná sprostota. O chování některých operátorů na infolince O2 nemluvím. Někteří jsou tak sprostí, že při žádosti o přepojení na výpovědní oddělení zavěsí telefon. Další srandou, co u O2 je, tak je poměr download a upload. Ono je hezké že jsem měl download až 8 Mbit, ale upload byl mizerných nula nula nic (kolem 0,1 - 0,3 Mbit, jak kdy).Nyní už jsem na optice, kdy mám za 250 korun krásných 100 Mbit download i upload a jsem plně spokojen. Jestli máš tu možnost, jdi k někomu normálnímu a ne k O2, které neví, co by si za své mizerné služby vzalo...

Ne nadarmo se tomu říkalo (a říká) AžDSL. Po právní stránce to mají v pořádku.

Já mám od O2 také internet kabelem a platím 608,-Kč a ve smlouvě mám také rychlost až 8Mb a ve skutečnosti mám necelých 5Mb. Máte to tedy ještě levnější než já. Já jsem ale prakticky spokojen, jedou na tu přípojku celkem 4 PC a funguje to, občas se to seká ale hlavně že máme alespoň nějakou možnost internetu.

Taky máme O2 internet a doma platíme 499Kč měsíčně za 20 Mb/s. Přitom reálná rychlost je 5 Mb/s download a 0,3 Mb/s upload, což je opravdu málo. U nás je problém s tím, že máme staré připojení a více to prostě "nejede" takže, když jsme požádali o zrušení tak nám nabídli nový router zdarma s tím, že u nich zůstaneme. O2 jsou prostě zloději a pokud není jiný poskytovatel internetu tak nezbývá nic jiného.

zkus cms nebo starnet .)

Takže jste od nich vzali router zdarma a oni jsou zloději?Se zloději bych nechtěl mít nic společného a přešel bych jinam.

No tak my jiného poskytovatele ve vesnici nemáme a router, který jsme měli 5 let přestal fungovat. A proč si kupovat nový router, když ho můžeme dostat zdarma?

Nechci dělat advokáta o2, ale jejich problémy jsou často dány technickým limitem technologie. PrasatkoPee

Nech ponúkajú toľko, čo technologia zvládne

Vůbec s váma nesouhlasím. Nejmíň 20 roků s těma linkama nic nedělali a tak jak se to má stále zrychlovat? UPC nadělaly po městech tisíce nových linek a tak se nedivím, že jim to lítá třeba 100 Mb. Ať se chytnou za hlavu!!!

v první rade nejde o linky ale o kvalitu kabelu protoze ty vlastni v 99% cetin a ten je pouze pronajima operatorum. Takze pokud mate od O2 internet k hovnu tak to bude stejne i od kohokoliv jineho. Maximalne muzete prejit k nekomu jinemu za mensi penize pokud to nabizi. Ja doporucuji navstivit stranku zrychlujemecesko.cz a uvidite co vam rekne technik ze k Vam jde nebo nejde za rychlost.

No, O2 je monopolní vlastník drátů "poslední míle". Ve městech to nebývá problém - VDSL tam jede dobře a vzdálenosti nebývají veliké, takže O2 je konkurenceschopné. A konkurenci ve městech mívá velikou. Ale na malých městech a na vesnicích je O2 skutečně jediný, kdo bývá schopen poskytnout alespoň něco. Když se tam objeví konkurence, tak si obvykle nepočíná o moc lépe, musí být konkurence více, než se začnou ceny stěhovat dolů a tempa nahoru.Co se týče spolehlivosti a kvality připojení, tak je O2 ( na normálních linkách, ne na linkách na hraně možností) mezi špičkou - naopak nejhůře na tom s kvalitou bývají takové ty garážové polofirmy, které připojí kdekoho po 5GHz a dál je to nezajímá. Technologický základ je prostě vidět.Takže celkově - no, pokud máte VDSL (uvádíte 20Mbit/2,5) a jede to 13, tak asi máte problém s útlumem linky, nastudujte hodnoty v "link diagnostics" v modemu a požádejte O2 o úpravu linky ( výměna zásuvky za typ s měřicím a koncovým členem, výměna za jiný pár v kabelu, měření modemu hned u zásuvky apod. - zatím jsem se s techniky O2 vždy rozumně domluvil ). Pokud se dozvíte, že O2 nemůže udělat nic lepšího, najděte si holt jiného poskytovatele internetu - pokud O2 opravdu nemá jiný/lepší pár, tak nemá a kde nic není, ani čert nebere.

Mám, zadarmo, 50/10 a jedu 55 - 60/13 - 18. Ale není to Ouvej tů tů.

Omyl, O2 zadny vlastnik ani spravce "dratu" neni uz nejakou dobu, ale pouze prodava sluzby.

Vlastníkem a provozovatelem "drátů" je Cetin https://www.cetin.cz/

To ja vim, proto jsem psala ze to uz davno neni O2.

To nemusi zakaznika zajimat. Ma smlouvu s O2.

Cetin je odštěpný závod O2 a má stejného vlastníka. Petra Kellnera.

Jestli máš download něco přes 1 MB/s tak to je ještě dobré. Dost lidí má na ADSL třeba jen 300 kB/s (nebo i méně) a platí stejný tarif a stejnou částku, ale nelze s tím nic dělat, protože O2 nehodlá upgradovat infrastrukturu a také proto, že mají ve smlouvě (i v reklamách) kouzelné slůvko rychlost "až" a tím je vše pokryto. Takže by si měl být rád, že jsi na tom ještě poměrně dobře (z pohledu ADSL).Můžeš zkusit požádat o zrychlení, ale to záleží na tom jak máš kvalitní linku a jaké má rezervy. Když pošleš statistiky linky (hlavně informaci SNR) tak ti můžu zhruba říci jestli s tím ještě lze něco dělat a nebo je to na maximu. Vše, ale záleží na lince a také modemu.

O2 prodava jen sluzby stejne jako ostatni poskytovatele xDSL.

a taky jestli probehla vymena modemu kdyz se jede starym adsl misto vdsl pak z toho nejde vytahnout vic nez 16/768

Tak O2 těžko může něco dělat s infrastrukturou, neb již jínevlastní. Vlastníkem je už docela dlouho CETIN, ten sice vzniknul oddělením právě z O2, ale nyní je to prostě samostatný subjekt.Takže O2 je nyní ve stejné pozici jako ostatní poskytovatelé, musí si nakoupit/pronajmout spoje právě od CETINu. CETIN samozřejmě nyní vyčkává až dojde ke schválení onoho slavného plánu rozvoje vysokorychlostního internetu v ČR a pak bude stavět o 106. Samozřejmě to nebude zadarmo, Kellner se jenom třese na ty dotace z EU který na ten projekt maj přijít. Proto taky teď nic moc nestaví,.

Ta rychlost je zavisla na nekolika vecech. Kvalita metalicke linky ktera vede signal k zakaznikovy a pak vzdalenost od ustredny. Pokud je vedeni stare bude to mit negativni dopad na rychlost pokud by se ktomu pripojila velka vzdalenost od ustredny neni proste mozne aktualni VDSL technologii dosahnout pozadovane rychlosti.Mam od o2 20/2Mbit + IPTV kabelaz v ulici je relativne nove pokladana a ustrednu mam o par ulic vedle, kdyz si vezmu ze v baraku maji vsichni o2 (neni tu jina alternativa) tak dosahuji behem dne bez poblemu rychlosti 2.5MB/s a upload 360KB/sPokud se tedy jedna o stare vedeni nebo vzdalenost od ustredny doporucil bych prejit ke konkurenci pokud ta moznost je, jinak se stim moc delat neda.

Udelej si s telefonovani na O2 linku sportovni zabavu kdyz se budes nudit. Neustale dokola s nima res svuj problem. Stezuj si, chtej poradit, nech si poradit co takzvane delas spatne, co muzes zlepsit na sve strane, co lze udelat na strane jejich, co je ve smlouve, chtej reseni. Volej, volej, otravuj je, chtej vysvetlit kazdy radek na fakture kazdy mesic. Pritom si stezuj na neplneni smlouvy, chtej to vyresit a porad je otravuj. Pokazde, kdyz se budes nudit, nebudes mit co na praci apd. Mas v aute handsfree? Pokazde jim z auta jen tak z legrace zavolej. Zamestnas tim u O2 nekolik lidi na nekolik hodin mesicne. Bude je to stat penize. Pokud ovsem volas na O2 linku zdarma...Treba nakonec i neceho dosahnes a prestanou te posilat z jednoho oddeleni na druhe a neco udelaji. Hlavni je nenechat se odbyvat vetou to ja ne, to kolega. Porad opakuj Vy jste zakaznicka linka, vy jste kontakt v O2, chci to vyresi, prepojte me na kompetentniho cloveka, prepojili me k Vam protoze,... a porad dokola...Uvidis je to sranda. Hlavne porad slusne a neudelej zadne prohlaseni typu ja neco udelam, nebo udelal, nevyhrozuj, nechtej nybrz pozaduj... Pouzivej jejich slovnik: pokusime se, negaruntujeme, pravdepodobne, zjistime. Na zacatku je upozorni, ze hovor stejne jako oni pro zkvalitneni sluzeb zaznamenavas a pokud nesouhlasi mohou zavesit...

krásné, promarní pár hodin svého života, a stejně nikdy nic nevyřeší, protože má ve smlouvě kouzelné slovíčko "až"

Proto jsem dvakrat napsal, jen kdyz se budes nudit... napr v aute

V aute mas ridit a ne se hadat s operatorem o2 ze mas pomalej internet

Jsem cestak a v podstate vykecavam do handsfree porad. Od toho handsfree jsou, abys telefonoval a pritom mohl mit ruce na volantu.

nepríjemné, pán má asi nejaké psychické problémy?

Oni to totiž berou v Mbps což 20 Mbps máš 2 mb/s

Dobrý den, řešil jsem problém s malým dosahem wifi starého modemu od Huaweye. S důvěrou jsem se s manželkou zastavil na O2 pobočce v Praze Průhonicích, kdemi pan vedoucí pobočky Jakub Tůma doporučil řešení - O2 smartbox, prý bezkonkurenční ,nejrychlejší,nejchytřejší...atd.atd, k tomu nový set-top box,aby vše běželo jak má.Cena šílená, navrhuje prodloužení smlouvy o dva roky,poté cena bratru 6716,36Kč. Trochu úlet,ale co,je to pro rodinu,tak kývnu,podepisuju.A že na dobírku poštou do pěti dnů.OK Dlouho se nic neděje,ale zůstávám v klidu,tahám kabel od Huaweye a vyčkávám. Po asi třech týdnech konečně balíček od O2.Překvapení je, že přišel pouze set-top box.A samozřejmě faktura. OK,asi posílají z různých skladů,jistě dorazí brzy. Po dalších 14 dnech je splatná faktura.Volám tedy, co a jak, co tedy mám platit, když vlastně to zásadní nedorazilo. POperátor nechce věřit,dušuje se,jak to není možné atd.koukne do systému, padá do omluv, prý na to osobně dohlédne,a že do pěti dnů to bude. Za další dva týdny upomínka,že jsem nezaplatil smartbox.OK.Telefonát.To není možné, ale jo je, do systému,ale jo,máte pravdu,nic jste nedostal,protože jsme nic neposlali.Posíláme...Upomínka. Další telefonát,odloží spatnost faktury o měsíc,a že už prý určitě pošlou,nabízí voutchery na slevu do O2 prodejny (ale tam už po tomhle přeci nic nechceme). Po téměř třech měsících čekání konečně přichází tolik do nebe vychvalovaný Smartbox. Instalace jednoduchá,dvě pásma,vše se zdá být ok. ALE! Odejdu do vedlejší místnosti, as signál nikde. CCa 10 metrů, jedna zeď. Ok.Asi je potřeba něco nastavit.Pouštím zatím dětem prasátko Pepa,v místnosti ze smartboxem. Pohádka se dvakrát přeruší,Smartbox píše na displeji - moment,připojuji se k internetu.Mezi tím chodím po domě, chytám signál,studuji příručky,zkouším všemožné i nemožné, Závěr jasný.JE TO SRÁČ. Chytám už trochu nerva,ale je večer.Ráno zbalím vše pěkně do krabiček, Ukázat celý příspěvek

Masakr

tohle má na starost v dnešní době cetin a jsou an to tabulky o2 .t-mobile atd maj akorát smlouvu s nima na pronájem :) neni zač https://zrychlujemecesko.cz/upload/redactor/pm9bvm705... :)Rychlostní profily mají nejenom horní, ale i spodní hranici. Pokud rychlost připojení klesne pod spodní hranici, tak problém řešíme jako poruchu a jdeme přípojku opravit. Není-li to možné, linka je přeřazena do nižšího rychlostního profilu. Statisticky platí, že 80 % přípojek v rámci daného profilu dosahuje horní nominální rychlosti nebo mírně vyšší. Logicky pak platí, že 20 % přípojek je pomalejších. Ale stále nad spodní hranicí.Na rychlost mají vliv i obtížně odhadnutelné faktory jako např. elektromagnetické rušení signálu ve svazku kabelů. Bohužel se výjimečně může stát, že se negativních vlivů sejde víc dohromady, což může mít za následek zpomalení vašeho připojení. U těch přípojek, kde to jde, proto rychlost mírně navyšujeme (nad nominální rychlost daného profilu), abychom případné zpomalení alespoň částečně vyrovnávali.V Mapě pokrytí najdete odpověď na otázku, jaké je realizovatelné připojení pro vaši adresu. Uvádíme nejvyšší dostupnou nominální rychlost. Vy si u svého poskytovatele můžete objednat i nižší (pomalejší) produkt. Jde však o rychlost měřenou na zásuvce, tedy před vaším modemem. Na to, jak rychle vám doma internet poběží, pak působí řada dalších faktorů, které ovlivnit nemůžeme. Jedná se např. o kvalitu vašeho modemu, kvalitu domácí WiFi nebo rychlost WiFi karty v počítači. Na počítači při použití webového „měřáku“ (např. www.netmonitor.cz) tedy naměříte nominální rychlost pouze, pokud máte celou trasu od zásuvky přes modem do PC dobře vyladěnou a jste s modemem ideálně propojeni přímo ethernetovým kabelem.Tyto obtíže s určováním maximální rychlosti se týkají připojení vedené přes DSLAMy. Ty jsou sice samy o sobě do naší sítě připojeny optikou, ale poslední část trasy mezi DSLAM a vámi (délka Ukázat celý příspěvek

O2 je prostě nejhorší možnost pro připojení. Ještě jsem neslyšel, že by někdo měl doma takovou rychlost, jakou slíbili. Kromě toho připojení od O2 je velice nestabilní (internet v jednom kuse vypadává). Měli jsme ho také, a když jsme chtěli problémy řešit (především vypadávání), zaměstnanci O2 byli velmi nesympatičtí a vyřešit ho nakonec ani nedokázali. Takže jsem akorát ztratil spoustu času hovorem s nepříjemným pánem z technické podpory.Před nedávnem jsme přešli na UPC a je to daleko lepší (stabilní a rychlost přesně jak slibovali).

Dobrý den , Platim si momentálně 50/5 Mb/s internet od O2. Tohle je výsledek na wifině. https://www.speedcheck.org/result/241035678Co si o tom myslíte? Děkuji předem.

Múžou být i špatné kabely propojené s počítačem.musí být v tom kabelu zapojené všechny ty drátky jinak ti to zpomalý celou rychlost internetu.Nikdy se nedosáhne plné rychlosti .Záleží kolik lidí je připojené na internetu,kolik Vašich počítačů a jiných je připojeno do vaši sítě vše si vezme kus rychlosti internetu