» Poradna » Web a internet

O2 a jejich geniální router

Zdravím, Ani tak nemám dotaz, jako spíš pocit nutnosti sdílet svou frustraci. ÓTúčku už od rána nejde internet, klasika DNS. Tak si říkám že zkusím amatersky nakouknout do nastavení toho jejich slavnyho Smart boxu, a nastavit třeba Google dns. K přístupu do administrace je ale potřeba heslo vygenerované aplikací. No a teď to přijde, pro spárování s routerem je nutno, aby mu fungoval internet. Přijde mi to fakt na hlavu, co si o tom myslíte vy?

Odpovědi na otázku

No to jistě, máte to úplně na hlavu.- Někdo do toho neleze vůbec a používá support. Drtivá většina lidí.- Někdo nepoužívá modem od O2.- Když už ho používá, tak ho přepne do bridge, protože ho nepovažuje za zařízení, které chce na síti nechat dělat něco chytřejšího než L2 repeater - patrně má podobný názor jako vy. To je třeba můj případ.- A když už se najde někdo, kdo nespadá do žádné z těch skupin, tak ten si přečte návod, vyzkouší, zjistí, že potřebuje vygenerovat něco, vygeneruje to, a v případě problému ho taková prkotina nepřekvapí..Ten, kdo na tohle všechno přijde až při výpadku, a na základě toho pak uráží O2, musí být vskutku na hlavu.

Support nevyřeší nic, Jen se omlouvá s tím, že neví kdy se to opraví. Řekl bych že většina obyčejných lidí se v administraci nevrta dokud se něco nestane.

Tak hádám, že v tom případě by vám přístup do routeru byl stejně nanic...Hlavně že jste věděl, že problém je v DNS.

Frustrovany troll. To by celkem sedelo.

Ani se te jeho flustraci nedivim. Ja mel moznost ten jejich slavnej O2 Smart Box spravovat a debinejsi zarizeni jsem za svuj zivot nepotkal a doufam, ze se s nim jiz vice nesetkam, takze asi tak.

Troll je že musíš router připojit k webu aby sis ho mohl nastavit

Nevím kdo je tady troll, ale DNS si můžeš nastavit klidně přímo v PC ve vlastnostech síťového adapteru. Počítač potom bude ignorovat DNS z routeru a pokud je problém opravdu jen v DNS, tak když tam dáš třeba ten google DNS, tak to normálně pojede. Nemusíš čekat, až se O2 uráčí to opravit.

To jsem zkousel, bohužel nepomohlo

Tak v tom případě je mylná tvoje úvaha, že je chyba v DNS a vstupem do konfigurace modemrouteru bys to nevyřešil.

pokud zlobí DNS providera tak si nastav svoje, ale nemusíš to dělat na routeru...Ve vlastnostech TCP protokolu vyplníš první DNS třeba 8.8.8.8 a druhý můžeš nechat IP routeru (10.0.0.138 atp.)

Možeš prípadne vyskúšať iný browser s vypnutými doplnkami a zapnutým javaskriptom ak by nepomohol šungiulis uvedený na konci.https://www.root.cz/zpravicky/chrome-spusti-e...

Matus

Co si o tom myslime? No ja si myslim, ze xindl typu O2 Smart Box si poridi jen ten, kdo vubec ani trochu neni "smart". Spis uplne naopak. Normalni clovek si poridi misto toho nejake pouzitelne zarizeni. Na trhu je jich fura.