» Poradna » Web a internet

O2 - jaký modem vybrat pro stream HD obsahu přes DLNA

Mám o2 modem Comtrend VR-3026e (pásmo 2.4ghz) a využívám internet + iptv od o2. Rozchodil jsem si v TV streamování filmů přes síťový disk pomocí DLNA. Problém je v tom, že pokud streamuji HD obsah, často se mi donačítává za běhu. Dočetl jsem se, že problém vyřeší jiný modem v pásmu 5ghz. Modem podporující tohle pásmo bohužel není v nabídce o2. Na trhu je spousta modemů podporující 5ghz pásmo, ale nevím jak je to s kompatibilitou funkčnosti o2 služeb. Moje otázka zní, jestli z osobních zkušeností, protože jste tento problém taky řešili, byste mi mohli doporučit konkrétní modely, popřípadě co by měl takový modem umět, aby se dala na něm rozběhat o2tv.

Odpovědi na otázku

Pokud jsem správně pochopil, máš to všechno propojené přes wi-fi ? Pokud ano, ani 5Ghz tě nespasí a byly by to vyhozené peníze. Pro spolehlivý přenos HD je nutno použít propojení kabelem - na tom se ještě dlouho nic nezmění !