» Poradna » Počítačové sítě

NVR rekordér v jiné LAN než jsou kamery

Dobrý den, chci se zeptat zda půjde následně popsané provést a poprosit, půjde-li to, o popis jak. Na chatě připojené k internetu by byly kamery a záznam z těchto kamer bych chtěl mít ukládaný pro případnou kontrolu, ale nechci mít rekordér tam kde jsou ty kamery. Jednoduše tedy řečeno jde o to mít NVR rekordér (nebo něco jiného?) jinde než jsou instalované kamery. Co jsem se díval do návodů, tak NVR byl měl být ve stejné síti jako kamery a k tomuto NVR bych pak přistupoval přes internet (aplikaci v mobilu nebo PC). Děkuji za odpovědi. Na stupnici od jedné do pěti, jsem co se znalostí o sítích týče, někde mezi 0,5 až 1,5 :) . . .

Odpovědi na otázku

Ano, jde to udělat ale chce to znalosti tak na levelu 3-4.

To chces mit NVR fyzicky jinde nez na chate a ukladat zaznamy na NVR pres Internet?

Ano, jde to. Ne, se svými znalostmi se do toho nepouštěj, byla by to ztráta času. Ano, bude tě to stát nějaké peníze.

Samozřejmě to jde, ovšem musel bys mít na chatě veřejnou a pevnou IP adresu u internetové přípojky. Nicméně to není moc chytrý nápad, protože bezpečnostní kamera by neměla být závislá na internetu. Takže raději vymysli, kde ten NVR na chatě schováš tak, aby ho případný zloděj nenašel. To by snad neměl být takový problém.

nejde to u NVR do kterých se kamery přímo připojujou.. Hikvision a podobně. Nebo jak bys k tomuhle rekordéru připojil kameru z internetu ? https://learncctv.com/wp-content/uploads/2019/0... (tazatel už může mít něco koupenýho a psát mu že to samozřejmě jde není pravda)

Budeš se divit, ale jde to úplně normálně Akorát ty kamery nebudeš připojovat k těm PoE portům. Dělal jsem takový systém dokonce s třemi různými lokacemi kamer. V centrále firmy NVR Hikvision s 16x PoE, tak bylo asi 8 kamer napřímo v PoE portech, dalších několik kamer bylo v lokální síti a ještě tam chtěli pro přehled napojit dvě kamery na pobočkách v Bratislavě A funguje to doteď, několik let.

Fór je v tom, že to PoE NVR umí připojit kamery nejen z PoE portů, ale i z toho LAN portu a tím pádem tam můžeš klidně hodit i IP adresu nejen z lokální sítě, ale jakoukoliv z internetu, kde bude viset tvoje IP kamera.

tak to je dobrý vědět. Tenhle typ jsem dělal jen párkrát a nebyl čas to zkoušet a laborovat s tím.V tom případě už tazatel potřebuje jen znalosti kategorie 4 a dostatečně kapacitní připojení na chatě s garancí že to bude fungovat za všech okolností - jinak je tam takovej bezpečnostní systém naprosto nanic

No upřímě, já jsem původně netušil, že i NVR s PoE umí připojit kamery taky i přes LAN rozhraní. Za to může moje lenost, že jsem to zjistil Byl to totiž dost rozsáhlý objekt, kde už měli i slušnou vlastní lokální síť, tak jsem si říkal, že by bylo fajn, kdybych nemusel tahat stovky metrů kabelů po celém areálu ke všem kamerám, ale třeba jen k některým, kde by byl problém dát k nim vlastní samostatný zdroj 12V. A napadlo mě, že když běžný NVR bez PoE standardně načítá kamery přes LAN rozhraní, tak že by to mohl umět i ten s PoE, protože je v podstatě úplně stejný, jen je uvnitř navíc ještě další jakože router, který tvoří samostatnou síť pro to PoE rozhraní. Zkušebně jsem zapojil kameru do jejich lokální sítě, nastavil v NVR manuálně (protože kamery na LAN rozhraní se nedetekují automaticky, jako ty na PoE) a normálně to jelo. A pak jsem ještě zkusil dvě samostatné kamery, které visí na těch pobočkách v Bratislavě na veřejné IP a překvapivě taky normálně naběhly Od té doby jsem to použil několikrát a umí to všechny NVR Hikvision, včetně těch nejlevnějších řad.

přesně.. my na to s kolegou vždycky koukali a nadávali že to je omezený na ty porty, protože by se to samozřejmě často hodilo i připojit dál, ale lenost mi nedovolila to zkusit Ty schémata zapojení to navíc nikde snad ani neukazujou.

Pamatuj si, že lenost je matka pokroku Když je člověk líný něco udělat, ale není líný věnovat velké úsilí k vymyšlení toho, jak se nějaké práci vyhnout, často to končí velkými vynálezy

Tak tohle by se dalo do kamene tesat!

Děkuji za reakce a snad se sem ještě podívají ti co mi odpovídali. Ano, jak píše Akademik, něco už jsem koupil a zapojil. Dvě kamery a PoE switch. NVR jsem nekupoval nebyl jsem si nebyl jistý jestli to co chci pujde udělat. Situace je takováto: Dvě PoE kamery TP-LINK VIGI C400HP zapojené do switche TP-LINK TL-SF1005LP a ten je připojen k routeru a router vede do světa. Spojení se světem je na chatě stabilní, už tam nějaký čas je a funguje. Adresa IP je tam teď dynamická a veřejná IP adresa není problém mít tam. Jak píše JackBrno na té chatě bych mohl nějakou schovku vymyslet, budu o tom ještě přemýšlet. Ale jestliže je tu i možnost udělat to nějak s tím NVR (nebo jinak?) tak bych to chtěl zkusit, na tu chatu ho potom můžu dát kdykoliv podle mě. Jen teda asi budu muset koupi jiný switch.

Jiný switch nepotřebuješ, ale potřebuješ každopádně tu statickou veřejnou IP adresu a v routeru nastavený port forwarding na ty kamery, aby se na ně dalo dostat zvenčí. A potom už záleží na tom, jestli NVR bude umět načíst i kameru v internetu a ne jen v lokální síti.

Mohl by to udělat formou VPN tak, že nemusí mít na chatě veřejnou IP, ale tam kde bude mít NVR a tím by vyřešil i to že by se kamery nemusely chtít spojit přes internet. Nebo kdyby třeba nemohl mít veřejnou IP, tak by si mohl zaplatit nějakou VPN službu a spojit to přes ní.

IP adresa není problém. Pozná se nějak z návodu, že NVR bude umět načíst kameru z internetu?

Těžko, to není úplně standardní funkce. To se prostě bude muset zkusit. Ověřené to mám u NVR Hikvision, tam to jde, ale zase není moc dobrý nápad kombinovat NVR a kamery od různých výrobců.

ale díky ONVIF by mezi sebou ty jinoznačkové věci měli spolupracovat, nebo to je jen na papíře zase . . .?

ONVIF je drbání se levou rukou za pravým uchem. Základní přenos obrazu funguje, ale žádné pokročilejší funkce, jako detekce obrazu atd. většinou nefunguje. Obecně pokud jen trochu možno, tak kupovat od jedné značky a nebo potom nahrávací zařízení, které vysloveně podporuje danou značku kamer, tam by pak mohlo fungovat vše.

Udělal bych to spíš formou dvou LAN, spojených IPSec VPN. Mám něco podobného mezi třemi našimi byty, na všech třech stranách mám Mikrotiky a na jedné lokalitě pevnou IP adresu. VPN kanál se periodicky otvírá z těch stran, kde není pevná IP adresa, kdyby to vypadlo, ať se to naváže znovu. A mám routované celé rozsahy těch lokalit. Takže v praxi pak jsou vlastně všechny sítě transparentně prostupné. A pak tam mám VPN i zvenčí, takže se do těch sítí dostanu i z mobilu nebo z hotelu.

len taka drobnost, pises ze na chate... mas tam dostatocne kvalitny internet ze zvladne upload X kamier ?

Jde to. Mezi lokalnima sitema budes muset vytocit vpnku a nastavit routovani, aby se Ti kamera dostala az na NVR. To znamena mit dve zarizeni co umi udelat VPN client a VPN server, treba IPsec nebo openVpn. Pocitej s tim, ze je bezny datovy tok dnesni kamery 6-10Mbps. Musis mit na chate dostatecny upload, predpokladam, ze tam budes mit vdsl, coz muze byt problem. Zalezi na poctu kamer...Ty VPNky myslim, ze bys to na Mikrotiku zvladnul, wizardu je na netu spousta.

Díky, no vidím, že se budu muset postupně dovzdělat v tomto směru. Dvakrát tu bylo zmíněno IPs VPN tak na tom něco bude. Nebo najdu odvahu koupím NVR od TP-LINKU a když zjistím, že neumí to co píše JackBrno tak ho schovám na chatě někde. Tady bych ještě položil otázku další. Musí být to NVR zapojené do stejného switche jako ty kamery, nebo ho zapojím do routeru, do kterého je ten switch zapojen?

Switch je v podstatě hloupá rozbočka (ne doslova, ale prakticky se to tak chová), takže je úplně jedno, jestli to zapojíš do switche nebo před něj. Switch nijak síť nemění a neodděluje.

Možná trochu z jiného pohledu. Také pamatuj, že všecha tato zařízení je potřeba nepřetržitě napájet. Protože pokud případný zloděj se nejdříve postará o přívod proudu, tak je to k ničemu.

Jj, UPS je potřeba.

jj, místo v peněžence na toto ještě mám