Ahoj, mám notebook MSI Katana B11. Chci si tam vyměnit SSD, protože holt 512Gb je dosti málo už postupem času. Koukal jsem předběžně a našel jsem pár adeptů. Můžete mi říci svůj názor, případně kterou byste vybrali vy? 1) Kingston NV3 1TB (https://pevne-disky.heureka.cz/kingston-nv3-1...v3s-1000g/)2) Lexar NQ710 NVMe 1TB (https://pevne-disky.heureka.cz/lexar-nq710-nv...01t-rnnng/)3) WD Black SSD SN770 1TB (https://pevne-disky.heureka.cz/wd-black-ssd-s...s100t3x0e/)Momentálně v notebooku je stále od výroby:Micron 2400 MTFDKBA512QFM (https://www.notebookcheck.net/Micron-2400-MT...995.0.html)Notebook je využívám primárně do školy, pak občasně na hry apod. Které SSD mám vybrat, případně proč nebo po čem se dívat konkrétně. Koukal jsem na recenze na zahraničních webech a nikde netvrdili uživatelé extra nic negativního. Předem… děkuji za všechny rady. :) Ukázat celý příspěvek
Místo těch, které jsi vybral raději:https://1url.cz/21ldV
A důvod nějaký konkrétní to má? Ptám se čistě ze zvědavosti, proč zrovna tento a ne ty, které jsem vybral :)
Prohlédni si rychlosti zápisu a čtení všech uvedených disků. Dá ti odpověď na důvod.
Takto rovnako tu miestne opice roky propagovali katastrofalny Kingston A400, pricom normalne SSD stali o 10-20% viac.KC3000 je ina liga, benchmarkovo aj IRL uplne inde, ale uvidime, co po napr. intenzivnejsieho zapisu.Naopak Intel Optane 900p a hlavne tie 32GB "cache" pre pagefile/hibern papierovo nepatrili k najlepsim, ale IRL rozdupali vsetko na trhu, aj mnohe enterprise segment SSD s 3x vyssou cenou za GB. Len to Intel s Micronom dojebali, chceli kazdy vsetko, nemali nic. Intel to vzdal a Micron potom tiez, lebo proste nema brand, aj ked patri k najvacsim vyrobcom.
Kingston A400 s posledním firmwarem funguje naprosto v pohodě. Ale ano, problémy tam byly.
Na write 100kb dokumentu ano.Gratulujeme.Firmware ti isto pridal cache a zmenil controller.
Fakt je najdôležitejší parameter sekv. zápis? Včera som tu mal PC s WD black. Ľutujem, že som neurobil benchmarky. Zaujímalo by ma porovnanie v 4K s KC3000, ktorý mám.
Podľa netu:WD: https://nascompares.com/wp-content/upl...-Write.png - 732/1038 MB/s (verzia 8.0)Kingston: https://ssd-tester.com/screenshots/42...skMark.jpg - 68/241 MB/s (avšak verzia 7.0), u mňa 88/330 MB/s (1 GB), 84/268 GB (4 GB, verzia 8.0)WD vychádza lepšie.
KC3000 je do desktopu fajn ale není to úplně nejlepší SSD do notebooku a to z toho důvodu že hřeje o něco víc než jiné srovnatelné modely SSD.
mam ho ako druhy disk na data, tu sa da pouzit v pohode. v klude 27°C, v zatazi teplota stupne a po skonceni rychlo klesne, sprava sa stabilne. take wd-m2-sata mi v klude davalo 34°C
Rychle SSD hreju viac ... ale kratsie. Takze toho tepla je menej, len teplota je lokalne chvilu vyssia.U notebooku je dolezitejsia teplota vo vnutri ako celku, nie jednotliveho komponentu.
Seagate FireCuda 530R 1TB alebo Samsung 990 EVO Plus 1TB
Osobně mám dobré zkušenosti s Crucial a Samsung - tady bych mrknul, co Samsung nabízí u vyšších modelů řady EVO.
U Crucial je trochu problém s nižšími hodnotami TBW , ale zatím to jsou nejlepší disky, které jsem zatím zkoušel 🙂 .
zatím to jsou nejlepší disky, které jsem zatím zkoušel 🙂jake modely byly v testu a jake meritelne vysledky?
je to uplně jedno, klidně tam můžeš dát ten nejpomalejší, nejlevnější - třeba i bazarový ssd . . - co seženeš
Tazatel nevybera smetiaky ako ty.Samozrejme si chce polepsit primarne kapacitou, rovno aj rychlostouba je schopny si na to zarobit.
Všem děkuji za rady. Pokusím se zhodnotit zmíněné modely tady a vybrat něco... Šlo mi hlavně o případné vysoké teploty, či případné přehřívání, přeci jen, bude to v notebooku, ne v desktopu, takže chlazení je omezené :)
WD Blue SN580 1 TB - priemerná spotreba: 6.2 WWD Black SN770 NVMe 1 TB - maximálna spotreba 5 WKingston KC3000 NVMe 1TB - maximálna spotreba 6,3 W
Pro SSD pouzivany v laptopu neni zasadni hodnota maximalni spotreby +-1W, ale jeho schopnost pracovat rychle i s vyssi teplotou zpusobenou externim zdrojem tepla. Tudiz jsou vhodne napr. Samsungy atd. Jestli ten vlastni disk zere "az 5W" nebo "az 6W" je (nejen) v tomhle nasazeni vicemene uplne jedno.
vubec bych to neresil, takze bych asi na tvem miste koupil nejaky Samsung nebo Patriot nebo OCZ podle penez asi, bazar taky reseni, koupil sem nedavno 1TB za hubicku a je tam od predchoziho majitele 6000 hodin, ale to nic neni pro ssd
Aktuálně mám v PC Patriot P310 480 GB a ten zrovna topí docela hodně. Bez chladiče 55 °C a v zátěži klidně až 70 °C . Po koupi chladiče jsou IDLE teploty kolem 42 °C a v zátěži max 56 °C . Nicméně ale mám tento disk ve slotu pod grafickou kartou RTX2070 , která roztáčí ventilátory pouze na několik vteřin až od nějakých 64 °C . Takže těžko říct. Ale i když je grafická karta v klidu, tak disk má podobné teploty.
Neboli Kč na niečo použiteľné? Zadarmo som dostal P300 128 GB, ale ako sys. disk by som ho nechcel (bez ohľadu na kapacitu). Čím meriate teplotu na tom SSD? SSDLife pro NVMe SSD nevidí a CDI píše nezmyselných 314°C (aj keby šlo o °F, je to nezmyselná teplota). Zaujímavé je, že P300 128 GB má 40 TBW, P310 256 GB 3násobne viac, ale (Váš) oproti KC3000 1 TB topí menej.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.