NVMe disk se začal chovat podivně

Adata xpg sx8200 m.2 NVme zničeho nic přestal ukazovat SMART data jinde než v Adata SSD toolboxu (ostatní apky ukazují SMART u všech ostatních SSD kromě tohoto). Crystaldiskinfo dokonce nenačtení SMART dat vyhodnotil jako disc failure. K tomu výrazně spadla rychlost seq. write zhruba na 300MB/s (čtení stabilně kolem 2600MB/S). Jinak se ale disk chová normálně, teplota kolem 34°C, žádné zasekávání. V čem by mohl být problém? SMART data v Adata toolboxu neukazují žádnou chybu.

Odpovědi na otázku

Je to laciný křáp, co bys od toho nechtěl? Nesdělil jsi kapacitu/zaplnění SSD ani verzi firmware.Snížení rychlosti zápisu je normální, přímo úměrné % zaplnění SSD a počtu provozních hodin. Co s tím?1) Zkontroluj verzi firmware, případně upgraduj.2) Ověř funkčnost trim.3) Ujisti se, že uživatelské profily se nacházejí v datovém SSD|HDD, ne v systémovém SSD.Standardně slouží systémový SSD především ke čtení, zapisuje se do něj minimálně.

No, je rok starý, aspoň další rok mohl šlapat jako hodinky :) Zaplnění 83/223GiB. Kdyby jel jako temp/scratch-disk, tak je ten zápis docela problém, tím, že je systémový, tak mě to trápí spíš tak z principu. Trim v pohodě, firmware aktuální...

Mistni "expert" zase neco vyplodil... firmware ani trim nemuze mit takovy vliv na nahly propad rychlost, a uz vubec ne umisteni profilu Ach jo - pokud necemu vubec nerozumis tak se prosim nesnaz za kazdou cenu poskytovat "rady", diky.

Používáš W10?Je zakázaný FastBoot v BIOSu i v OS?Pro SSD je to standardní nastavení.Nemáš povolenou automatickou aktualizaci ovladačů?Po velké aktualizaci mohl MS WU nahradit originální ovladače chipsetu od výrobce nějakou svou parodií.

No krome toho ze ADATA jsou sunty to v klidu muze byt i ten Win driver.Kdyz jsem jednou nemohl updatnout driver pro NVMe tak jsem odinstalloval origo driver a Windows 7 si tam mrdnul po restartu ten svuj z 2006 :)A s W10 je uplne vse mozne odkdy je v Redmontu jenom uklizecka a vse delaji Indove.

Muze byt problem i to ze adata zadny svuj driver nenabizi ke stazeni, alespon na strankach adata jsem ho nikdy nenasel. Toolbox a manual.

Je to mozne. Ja od ADATA nekupuju nic.Tech nekolik malo problemu s RAM za ty leta co jsem zazil byli vetsinou ADATA.Jejich USB klice kapou jako mouchy.Tak pro me data neexistuje abych tolik zidoval a koupil SSD od ADATA.Tak chudej fakt nejsu. Jsou dycky alternativy temer tak levne (nekolik procent drazsi) jako od ADATA, ktere jsou spolehlive.

Mám podobný problém s tou rychlostí zápisu. Vypadá to jako by nefungovala SLC cache, zápis je konstantní rychlostí 270 MB/s. Ale jinak funguje tak už to neřeším

Ahojte, mal som podobný problém. ADATA majú problém s radičmi a tu u NVMe ako aj u bežných SSD.

tak ho strc do blazince

Proveď secure erase a proveď čistou instalaci aktuálního buildu Windows 10 bez jakýchkoliv úprav. Pokud bude závada přetrvávat, tak reklamace.

Stačí provést optimalizaci nvme disku Defragllerem a vše pošlape jak má, protože defaultní Microsoftí optimalizace (trim) na nvme disky dle mé osobní zkušenosti moc nezabírá.