» Poradna » Ostatní

NVidia vs.ATI - situace se obrací ?

Nevím jestli jsem dám, ale poslední dobou -  zaplaťpánbůh -  v důležitých diskusích "co koupit" je jako jasná a plnohodnotná protiváha tomu mamutu NVidii uváděna ATI se svou novou řadou Radeonů.Doufám, že se situace konečně obrací, a že jsme to konečně pochopili :Doba samovlády NVidie je nenávratně pryč !!!Připojte se i Vy ostatní s positivními ohlasy na kvalitu karet ATI Radeon./příznivci nVidie nechť to berou jako nebetyčné vlezdoprdelství a kult - konec konců pro ně nic nového.../

Odpovědi na otázku

Oprava:nevím jestli jsem SÁM...

heste napis , co ti na nVidii vadi - ze ma dobry vykon , ze ma proti ATI slusny drivery (nemyslim ty posledni ) nebo co

Ja osobne zas tak pozitivni zkusenosti s drivery od nVidie nemam, zacal se z ni delat opravdu kult a to nebyva nikdy dobre. Ted ji kritizuje treba i firma Via. Je dobre, ze se objevi nekdo kdo ji bude konkurovat ( nVidii ). Karty od Ati se mi docela libi, maji dobre prehravani DVD i Videa a maji i pekny obraz, mel jsem jich v posledni dobe nekolik ( nebyly moje ) a nemel jsem problem si zahrat vetsinu her co jsem mel k dispozici.

Tvuj nazor ti nikdo nebere, muj názor je ten, že kupuji to, co je lepší, a to v současné době je G3 Ti500. Před touto kartou jsem měl All in Wonder Radeon a byl to taky SUPER stroj. Na G3Ti 500 (MSI VTG) mi chybí jen televizní tuner. Z mého pohledu a mé strany se to tedy obrací (mírně) ze strany ATI na stranu nVidie...

Mám ATI RADEON 64 DDR VIVO a je to úplně super. Pod w2k sice musím používat drivery které jsem ke kartě dostal, novější jsou poměrně nestabilní. Měl jsem dřív ATI s TV OUT a přešel jsm na GEFORCE 2 s TV out ale ta kvalita TVOUT u ATI je super. Mám projekční TV a dlouho jsem hledal kartu se kterou jde bezvadně sledovat film z PC. Ty filmy jsou v rozlišení min. 648*480 ale spíš 720*540 a to je pak obrázek jako víno. Když se to ještě přehrává tím ATI playerem který vyhlazuje avíčka tak nezbývá než žasnout.

Taky se přidávám - měl jsem ATI Rage Pro, teď mám MX400, ale to poletí rychle pryč a přijde tam Radeon!

Teď mám GeForce 2MX, ale ten obraz ve 2D je prostě hrůza. Už šetřím na Radeona. Kvalita ovladačů nVidia je také velmi různorodá. Je to ale dáno i tím, že karty s čipem nVidia vyrábí kde kdo, zatímco Radeon je nejrozšířenější jako originál od ATI.

Mel jsem ATI AllinWonder pro a obraz ve 2D byl priserny (o 3D nemluve). Ted mam GF3 a obraz je nadherny. Kvalita driveru k nVidii je standardne vynikajici, kvalita driveru k ATI stala dlouhou za hovno, ted uz jim teklo do bot, tak se zacinaji snazit. Stejne na ATI prdim, me uz nepresvedci. A z te "rady Radeonu", o ktere se mluvi v uvodnim prispevku dneska beztak pripada v uvahu jenom 8500, takza jakapak rada ?

Kvalitni obraz?? Od kdy. Drivery a vinikajici?? Kdy. nVidia uznala svou chybuPetrDnes, 13. prosince 2001, 09:23Grafické karty, SoftwarenVidia potichu na webu přestala nabízet ke stažení Detonatory XP 23.11 a navrátila se rovnou až k verzi 21.83. To potvrzuje slova jednoho našeho čtenáře: "Tyto problémy měl již detonator 22.50. Poslední, který ještě fungoval byl 21.88.". Jde o problémy, které jsme popisovali minulý týden ve čtvrtek (tady a tady) a o jejichž opravu na VIA chipsetech se postaral poslední VIA 4in1 ovladač (viz Bleskovky). U ostatních chipsetů oprava nebyla a stále není dostupná. Na druhou stranu, pokud se podíváte na stránku driverů u nVidie, najdete tam u Windows 9x, ME, 2000 a XP mimo Detonatorů XP 21.83 ještě Detonatory XP Stereo 3D, které zůstávají postaveny na verzi 23.11. Třeba se u nich chyby neprojevovaly, kdo ví.  Popripade se jeste podivej na www.pegasoft.cz .

ATI Radeon 64 DDR VIVO. Původní ovladače, absolutně žádné problémy. Wolfsteina hraju 1024/32bit na all High a naprostá pohoda. Co by chtěl člověk víc .... Nvidia s tisíci verzemi ovladačů ať jde někam .....  Navíc DVD, tak to je bonus od ATI.

No ja mam ATI RAGE IIC  s 2 MB pameti a bez problemu na tom parim Prince, Prehisto  2 a Wolfenstein 3D. Takze ja si na ATI nemuzu stezovat.

V tom pripade se pripojuju - moje ATI Mach64 je taky celkem slusna, na Internet Explorer a Kazaa uplne postacujici.