Nvidia vs AMD GPU

Ahoj. Je lepší http://www.czc.cz/sapphire-vapor-x-r7-370-4... nebo http://www.czc.cz/evga-gtx-950-ssc-acx-2-0-... ?Vím, že AMD žere víc, ale to mi nevadí.

Odpovědi na otázku

A za 500 už máš GTX 960 a ta je zase někde jinde. Jinak GTX 950 a r7 370 jsou si velmi podobné, rozhodl bych se podle zdroje, který máš.

A když to musí být, tak osobně bych vzal GTX 950. Od AMD mi přijdou výhodné až r9 380x a r9 390.

Tak to je jedno co vezmeš. Můžeš obojí.

Dobře, děkuju moc

No v tomhle případě bych zrovna nehovořil o tom, že jsou podobné. 950 je výrazně lepší. Né proto, že AMD obecně topí, nebo že je to AMD na kterou si dnes každý rád zanadává, ale protože 950 má o 10-15% vyšší výkon a je to novější čip. Má třeba podporu novějších standardů při přehrávání videa. V případě R7 370 dostanete pouze menší výkon při vyšší spotřebě, protože to je přeznačená R7 265 a ta je zase HD 7850. Takže tady je to rozhodování jasné, viz:http://www.cnews.cz/recenze/geforce-gtx-950-n...

Netušil jsem, že o tolik. Nicméně to je stejně lowend a přidal bych raději 500 abych dosáhl na GTX 960.

No, pokud bych to měl brát podle té gaming verze, tak souhlasím. Příplatek od ní za 960 už je minimální a výkon se zase zvedne o cca 20%.

Nejsou si velmi podobne. 950 je lepsi., asi tak o 15 %.

Já osobně vidím jako jedinou výhodu high-end AMD karet že mají více VRAM (která nVidie kromě TitanuX 8GB?). Ale zase více topí,přijdeš o věci jako Shadowplay,PhysX,větší podporu ze strany vývojářů (Jak často při načítání hry vidíte nVida,meant to be played a kdy AMD Gaming Evolved?).

no momentalně už tak starej čip a po přichodu novejch her viz far cry primal kde jede bomby i 380x ktera poraži i karty uplně jinde s cenou,bych se nebal řict že amd se po dlouhe době zhluboka nadechl a ukazal dlouho skryte drapky a nvidie jen kouka a nema co dělat jelikož u nvidie se hlavně myslelo na spotřebu což se jim paradně povedlo ale na ukor toho že je osekana,třeba u far cry primal jde vidět že maxwell narazil na limity a ma co dělat držet krok,viz 390 vs 980,a toje 9500 vs cca 16500,kde ta levnejší o par procent vyhrava,ale jak tu bylo řečeno a s vlastni zkušenosti je tam velkej narok na zdroj a take topí,sice nebudeš mit shadowplay physx ale misto toho ziskaš možnost koupit velmi levně monitor s freesync,a mantle ktere funguje take paradně u bf4 gta 5 a i jinejch her ale neni jich moc což je veeelka škoda,amd je o kapku lepe připravena na dx12(ne plna podpor ale lepe)asynchroní shadery posouva latku o kapku vice ale to vše ukaže po přichodu čistokrevni dx12 hry 5.dubna,zaleží n tobě ja bych to asi udělal tak že bych vzal nvidii proskoušel otestoval u her co budeš hrat neake ty testy projel zapsal hodnoty vratil tu nvidii což mužeš do 14dnu bez udaní duvodu a vzit amd třeba tu 380 a porovnat vysledky musiš se rozhodnout sam nena jiny dat,po tom by mohl litovat

jednoznačně NVIDIA

Kolik ti platěj?

šmarjápano

Za 4,8k je to bomba. Otázkou je, co na to zdroj (zvlášť pokud by měl žravější CPU). Jinak je to aktuálně bezkonkurenčně nejlepší grafika do 5k a předpokládám, že ta cena dlouho nevydrží.

No ty krávo. To mě pobavilo:http://www.czc.cz/fl09b1v9grsnf3gqitq8o9nhc... Že by CZC tímto dost nepovedeným obrázkem chtěl naznačit, jak moc to topí? No topí, ale zase tolik bych to nepřeháněl...

no ja mam msi 390 taknuto na 1150jadro a paměti zatim jen na 6500 ve furmarku na pul hodky jsem mněl max 79 stupnu a vrm 80stupnu,ale ja mam zvlastni moc nehezky udelanej zpusob jak efektivně ochladit grafickou kartu,na boku mam plech s potiskem samo přimontovanej na ke grafice tudiž neni možnost aby si zpatky bral teplej vzduch k tomu ve předu mam větrak kterej čistě žene studenej vzduch ke kartě,a funguje to paradně teploty se snižili o 10 až 15 stupnu,ale ano vcelku topi ta karta u gtx 970 co jsem mněl pujčenou jen na porovnani je to ksakru rozdil,sice jsem ji dostal jen na 1505na jadro ale teploty byli jen 51stupnu stim mim systemem chlazeni a to je ksakru znat,o vykonu se bavit nebudu nebo se zaase naseru jako stim křovakem petrem150jekkt svem vím sam na vlastni oči jsem to viděl a jemu se mužu jen smat

wigix ano je to dosti paradni cena a když ji ocneš tak se posune zase o něco dale a malinko uteče 960,ale vše ma sve ale,ne vždy se to povede a musí se spravidla velmi dobbře chladit,studenej spoj je ksakru svinarna,mě se to ale stalo kupodivu u studene 960 od evga ssc 2,0

Amd maji silnejsi GPU nez Nvidia Sel bych do sapphirky

Záleží jak která, aktuálně je Nvidia lepší......sám mám RX 580 a max. spokojenost, jen ta spotřeba...