Nvidia SLI

Ahoj,potřeboval bych poradit, koupil jsem si základní desku, ale potom jsem se dozvěděl že nepodporuje Nvidia SLI. Chci si koupit novou, která by mi to podporovala.Chtěl bych se zeptat co to Nvidia SLI vůbec je a jestli mi bude na to stačit zdroj který má 600W.Děkuju moc za odpověď.

Odpovědi na otázku

Napiš nejdřív jakou grafickou kartu máš, nebo budeš kupovat.

Nvidia GTX 960 4gb Msi gaming

Že nemáš SLI....si noob, ale chápu. Že nevíš co to je a musíš to mít, to nechápu.

Hle právě proto se ptám :) a díky moc za radu :)

Způsob zapojení 2 a více GeForcek/Quadro karet v jednom systému. U maxwelu a níž možnost 4 karet na highend deskách,u Pascalu jenom 2.

Díky moc :)

600W jaký ? Jestli je to Zalman (tipuju) tak to je shit a hlavně dělat SLI z 2x 960 je nesmysl, to si kup raději slušnou grafiku, než dvě 960...

Dobře díky :)

Tak hlavně slušná deska na SLI + další gtx 960 (aktuálně neskutečně předražená) bude stát to stejné co fakt slušná grafika a to SLIs 960 takový výkon mít prostě nebude (a taky je třeba zmínit, že paměti se nesčítají a ty 4 GB jsou té gtx 960 navíc úplně k ničemu).btw: nVidia moc dobře ví, proč u 1060 SLI zarazila, to aby nikoho nenapadl tak nesmyslný nápad...

SLI je nvidia "technologie" jak donutit dvě grafiky v počítači pracovat společně.To že to deska nepodporuje je úplně v klidu. Ono to má své mouchy a obecně to není moc doporučováno. Vždy je výhodnější koupit jednu výkonnější grafiku než dvě slabší ve SLI. Co se týče zdroje, tak pokud je to normální zdroj co zvládne dodat 600W tak to stačí, to by mělo stačit i pro ty nejžravější jednočipové grafiky. Horší je to u "shit zdrojů" které papírově píší 600W, ale ve skutečnosti to nezvládnou a existují i případy kdy zdroj začal hořet pouze při polovičním zatížení než bylo psáno na štítku.Trochu jiná situace je když chceš výkon bez kompromisů, tj zapojit dvě GTX 1080 do SLI, tam bude potřeba i výkonnější zdroj.

Teda....nachytal si dost lidí . Nevěřím...a znovu nevěřím, že nevíš co je SLI? A jako...hned po něm toužíš? Takových článků je po Netu...hmm. A víš Olivere pro koho je SLI určené? Pro hráče....pro hráče náročných her....přesněji pro prachaté hráče náročných her znáš někoho kdo to má? Když se pominou nevýhody SLI...a koukneme na finanční náročnost. Sakra jsem si uvědomil, že si nachytal i mě

1. do SLI je rozumné dať GTX 1080/Titan a nie GTX 9602. ak SLI s poriadnymi GK, tak nie s i3, ale skôr i7-6800K3. z bodu 1 vyplýva min. zdroj cca 650 (1080) - 750W (Titan) Seasonic4. SLI spôsobuje mikrošutering5. ak Ti je GTX 960 málo, máš na výber GTX 1060 - 10806. ako tu už písali je 600W zdroj a 600W zdroj. Ten prvý utiahne GTX 750, ten druhý aj GTX 1080 s 6+8 PIN