» Poradna » Programy

NVIDIA nepřekresluje v CADU

Zdravím,
ještě do nedávna byl můj jedinný počítač HP s 350 MHz a GPU jakási All In wonder.
Bez problému mi jelo všechno co jsem potřeboval, OS XP.
Používám program MicroStation, což je takový geodetický CAD. Pokud jsem zrovna nenačítal mapu celýho katastrálního území tak to bylo v pohodě.
Loni už jsem začal přemýšlet o upgradu a tak jsem o prazdninách dal dohromady počítač s grafikou od nvidie 9600 GT. Jenže v tomto programu to po chvíli (někdy minuta, někdy pět) přestane překreslovat obrazovku.
Obraz se dá posouvat se SHIFTem, ale na obrazovce stojí a teprve když se zmáčkne tlačítko překreslit, tak se překreslí to místo kam se člověk posunul. Nebo když zavřu jakou koliv nabídku, tabulku, tak tam zůstane a zmizne až po překreslení. Opět jsem měl XP.
Teď před pár dny jsem díky výhodné nabídce upgradoval ještě jednou. Mám tu Visty a 9800GX2, ale dělá to víceméně to stejný.
V obou případech aktuální ovladače.
Nevíte, čím by to mohlo být? Vždyť to fungovalo i na takové staré plečce.
Díky.

Odpovědi na otázku

Sniž rozlišení barev na TC, mám stejný problém na při chodu SE.

Tak jsem to snížil na 16bit a zatím to vypadá, že to opravdu funguje..
PARÁDA!
Díky moc!
To je hned úplně o něčem jiným.

Ještě vymyslím kde vzít com abych mohl stahovat totálku a starý HPčko pujde asi z domu...

Po extázi přišlo opět procitnutí...

Tehdy jsem asi zrovna trefil tu bezproblémovou pětiminutovku.
Už to zase blbne úplně stejně

Nemáte nějaký další nápady?

Ještě doplním, že jde o MicroStation SE.

Co tak vypnout hardwerovou akceleraci ve vlastnostech grafické karty nepomůže?

nápad bych měl...třeba to vyjde

ovladače nVidia jdou přepnout i na "normálních" desktop kartách do režimu vykreslování které používají profi GK Quadro (ona řada Quadro není de facto nic jiného než normální nVidia karty s jiným biosem). Quadro ovladače jsou certifikované pro většinu CAD aplikací - takže by to mohlo zabrat. Rozdíl je totiž ve vykreslování, Quadro režim ovladače dbá na přesnou prostorovou i barevnou věrnost, zatímco normální režim si tu a tam vypomůže nějakým tím nepotřehnutelným fixlem. Změnu uměl tuším RivaTuner...

A nebo si kup Quadro.

Zkus ati kartu a pak dej vědět.