Nvidia CUDA - reálné využití v notebooku?

Zdravím,
plánuju pořízení nového notebooku okolo 15k a vzhledem k mým požadavkům mě zatím nejvíc zaujal tenhle ASUS:
www.czechcomputer.cz ...

Vyžaduji matný displej, což už je sám o sobě v dnešní době dost zásadní problém, ale pár modelů se najde. Každopádně zmíněný ASUS mě zaujal i díky své grafické kartě s podporou Nvidia CUDA. Je mi jasný, že 310M není žádné herní dělo a o to mi ani nejde. Nejsem hráč a když už mám náhodou na nějakou hru náladu, spokojím se klidně s těmi nejnižšími nastaveními. Čím mě tahle grafika zaujala, je technologie CUDA. Pár věcí jsem o tom na internetu pročetl, ale většinou jde o různé technologické žvásty, ze kterých se praktické využití opravdu zjistit nedá.

Takže, chápu to správně tak, že pokud budu třeba zpracovávat HD video (střih apod.), hlavní procesor se může flákat a procesorky grafické karty za něj oddělají většinu práce? S videem dělám rád, takže bych takovéhleho pomocníka obrovsky ocenil. A k čemu dalšímu se dneska prakticky dá GK s CUDou využít?

Docela mě zaujalo i pár jiných modelů, u zmíněného ASUSu recenzenti většinou nehodnotí moc kladně displej a repráčky, ale všechny ostatní mají buď jen integrovanou GK nebo ATInu. A kdyby opravdu Nvidia dokázala akcelerovat minimálně střih nebo dokonce export videosouborů, spokojit se s nějakou pouze herní kartou (byť sebelepší), by se mi fakt nechtělo

Odpovědi na otázku

napr pri enkodovani programu Badabook, ci strihu videa v Cyberlink Power Director 7 ale moc to neprida = je to ta nejpomalejsi grafika, Core i3 je tak trochu moderni ,,celeron" tomu bych se vyhnul, spise Core i5 anebo starsi
Core 2 Duo (nejlip rada 8 a 9)

+ + realne: CUDA NE(uvazujte) !

OK, takže podpora v programech je omezená, ale nějaké využití se najde... Já jsem právě četl cosi až o 18násobném zrychlení třeba při kompresi videa a říkal jsem si, že i kdyby to tahle mrcha vytáhla na 4násobek, bude to bohatě stačit

Co se týče Corei3ky, tak není to vlastně i5ka bez funkce Turbo? Co jsem koukal, tak 370M má poměrně slušný výkon a vzhledem k tomu, že dodnes používám archivní jednojádrové P4 a ATOM N270, to pro mě bude i tak obrovský výkonový skok. V podobné cenové hladině jsou stejně většinou jen slabší C2D nebo případně AMDčka a jakkoliv fandím AMD na poli desktopů, do notebooku se mi ho moc dávat nechce.

Můj nejzásadnější problém je samozřejmě ten, že nesnáším lesklé displeje, takže výběr je zcela minimální.

vetsinou kdyz tam je CUDA, tak to muze znamenat, ze tam je napr Nvidia ION = takze to samo o sobe (bez procaku) prehraje i 1080p H264 (nejnarocnejsi dnesni) filmy

Core i3 je uz hodne orezane (ale koho to dnes zajima ze), vzhledem k tomu co mate, by byla absolutni bomba i napr C2D T7300 co je napr v Dell XPS 1330 (3 roky stary model), tam pak je (co se tyce vykonu) mezi jednotlivymi generacemi C2D (5,6,7, . .) a C i5,7 vlasne jen evoluce

jinak to turbo = to neni zadny turbo, to je Turbo Boost, ta taky radsi nerestem to je jen marketing

jinak grafika nvidia stolni GTX 480 opravu to video zvladne tak 20x rychleji prekodovavat (pri strihani) nez P4 to ano, ale tohle vsecko je jen marketing = nalepi na to vice nalepek, lide si pak mysli, ze v tom neni buhvi co . .

treba u meho HP MINI 311 = atom N270, ale nema ten stary cipset ale ten ION cipset, tak tam by to pri strihani trochu pomohlo (jako by tam byla GeForce 9400 M) a diky tomu flash + prehravani videa 1080p to tenhle netbook zlvadne v pohoe

co se tyce CUDA tak tam opravdu asi jen ty 2 programy, jina se jine vyuziti nenajde vubec, dekodovani maji na staroti jine cipy umistene na grafice (nicmene napis CUDA evokuje ze tam budou) CUDE je opravde jen pro profesionaly, ci spise rovnou pro salove pocitace (vedecke prace)
domaci pouziti : jen s rychlymi 3D kartami + jen strih videa

na sestavě sempron 1800@2400MHz /1GB ram nvidia 9300
v Mediacoderu je Cuda asi 25-30% rychlejší než samotný procesor