Numerická klávesnice a notebook

Chtěl bych poprosit o sdělení zkušeností s použitím přídavné USB numerické klávesnice. Myslel jsem si, že když mám připojenu externí numerickou klávesnici, tak se mi rozšíří standardní klávesnice o možnost současného psaní základních písmen z klávesnice NB a číslic z externí numerické klávesnici. Nicméně se mi to chová tak, že když mám vypnutý NumLock, tak píši písmena na klávesnici NB a numerická klávesnice má funkce kursorových kláves. Když je NumLock zapnutý, tak externí numerická klávesnice má funkce číslic, nicméně na klávesnici NB "vícefunkční" klávesy dávají také číslice. Očekával jsem že na NB budu moct psát v tomto případě normálně písmena. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ano, takto se taková klávesnice chová standardně, bez ovladačů. Kamarád ji má (Chicony), a musel nainstalovat ovladač z dodané diskety, aby se "numlock rozdělil", tedy na notebooku psal písmena a na ext. klávesnici čísla.

Ahoj mám prosbu. Mohl by mně někdo poslat (nebo poradit, kde stáhnout) nějakej ovladač k externí num. klávesnici? Mám nějakou levnou neznačkovou a můj NB MSI odmítá při zapnutým NumLocku ignorovat numpad "integrovanej" do klávesnice. Kolegův Asus to umí vypnout v BIOSu, ale já to tam nemam Díky za tipy.

P.S. muidir(at)seznam.cz ď