» Poradna » Mobily

Nubia-přenos souborů do pc

Zdravím, když mobil připojím USB do PC, začne se mně uhned nabíjet. Dřív se mně na mobilu ukazála možnost: nabíjet nebo přesun souborů. Jak jinak to udělat když se mně možnost nenabízí? Prohledala jsem veškeré nastavení a šla i podle návodu mobilu.Díky

Odpovědi na otázku

Někde to tam bude, přepnutí USB portu do režimu Mass storage nebo něco podobného. A pokud ne, tak se vždycky dají data kopírovat i po wifi, z cloudového úložiště, ze SMB sdílení nebo tak nějak podobně, možností je řada.

mass storage už asi ne - spíš MTP. Přinejhorším funguje i přenos souborů lokálně přes wifi pomocí aplikací typu Dukto nebo X-plore File Manager

Vzhledem ke specifikaci - Nubia - tak by to klidně nějaký kousek ještě s MS mohl být (byť pravděpodobnost je velice nízká).

Stáhni horní lištu a vyber další možnosti. http://jyxo.info/uploads/6F/6f8618284f6e6d...

Možnost přepnutí je v horní liště, zkus ji stáhnout a podívat se pořádně. Ovšem pokud tam ta možnost není, tak to znamená, že mobil sice detekuje napájení a nabíjí se z něj, ale není schopen komunikovat datově. Může být vadný kabel, konektor v mobilu a nebo odešel obvod rozhraní USB v mobilu. Zkusit jiný kabel, jiný počítač.

Řešil jsem momentálně úplně stejný problém.. Po roce a půl používání jsem se rozhodl, že přesunu většinu souborů a dat z telefonu. Po nečinnosti kromě nabíjení telefonu z PC jsem zkusil jiný Nubia N.2 a ten v PC ihned naskočil s možností v telefonu na přepnutí USB na přenos souborů (jak je standardem) a telefon, který jsem používal a byl plný tak nic! -Pomohlo mi vzít malinkou jehlu a pročistit napájecí konektor USB-C (proškrábl, vytáhl co se dalo a pak jsem si i pomohl vysavačem a telefon ihned naskočil v PC jak měl :) ) Zkuste případně u jakéhokoli telefonu, který používáte déle a nejde Vám připojení k PC :)