» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ntoskrnl.exe jak to opravit?

Ahoj lidi mám problém s pc mám kompletně novej pc a začel mi házet modré smrti když sem to hledal co to je za modrou smrt (103116-6286-01.dmp 31.10.2016 19:20:15 0x00000101 00000000`00000019 00000000`00000000 fffff880`03572180 00000000`00000002 ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+7fd00 NT Kernel & System Microsoft® Windows® Operating System Microsoft Corporation 6.1.7601.17592 (win7sp1_gdr.110408-1631) x64 ntoskrnl.exe+7fd00 C:\Windows\Minidump\103116-6286-01.dmp 8 15 7601 410 304 31.10.2016 19:21:39 ) tak to souvisí s tím to souborem ntoskrnl.exe nevíte jak ho opravit na googlu něco je ale moc sem tomu neporozuměl a píšou něco o ramkách a drivrech tak nevim potřebuji pomoct mám windows 7 děkuji za pomoct sestava je tu: - CPU: Intel Core i7-6700K - MB: GIGABYTE Z170-Gaming K3- GPU: ASUS TURBO-GTX1060-6G - RAM: Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Savage Black - SSD: Samsung 750 EVO 250GB- HDD: WD Black 1TB 64MB cache - Zdroj: Seasonic SSP-550RT - Chladič: Cooler Master Hyper 212+ EVO - Skřín: Zalman Z3 Plus

Odpovědi na otázku

Stáhni si BSOD Viewer http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html , rozklikni jednu ze smrtí a tu nám sem vyscreenuj. Podle toho snad zjistíme co s tím je.Kámošovi na notebooku se takto hlásil štípnutej kabel na adaptéru, pravděpodobně nějaký zkrat vyvolával BSOD.Systém sis instaloval sám nebo ti ho tam někdo instaloval? Můžeš tam mít nainstalovaný nekompatibilní ovladače.Nebo ještě se zeptám jinak. Jakým způsobem jsi ovladače instaloval (pokud sis je instaloval sám) ? Nepoužil jsi doufám nějakej program typu driver booster a pod. , že?

Windows mám nainstalovanej originál z DVD od minecrosoftu a drivery mám nainstalované z programu Driver Booster 3 mám PRO verzi koupenou a z DVD od komponentu. Z programu Blueview: http://www.imgup.cz/image/LAiT - http://www.imgup.cz/image/LAiM

A jsme u toho, ovladače se nikdy nesmí instalovat programama třetí strany (koupené nekoupené, je to balast) ! Takže problém není v hardwaru, ale v ovladačích.Systém je nyní zralý na formát (ten Driver booster ho nevratně poškodil) a do příště se nauč instalovat ovladače no (tzn. stáhnout ze stránek výrobce základní desky a grafický karty a nainstalovat je ručně) .

Myslím že to ovladačema a driverama není nikdy se mi nestávalo a to ten program používám dlouho jen chci vědět jestli to není chybný komponent.

Pokud to není SSD diskem (info o SSD zjistíš např. pomocí Crystaldisk Info portable http://portableapps.com/apps/utilities/crystaldis... ) tak je to na 80% ovladačema.A že jsi neměl prozatím s Driver boosterem problém? Každý se jednou musí spálit, aby pochopil jak to ve skutečnosti je, respektive pochopit že jsou tyhle programy prostě balast (stejně jako čistítka a túnítka typu Advanced system care, CCleaner, ale dnes již už i Avast a jeho přídávné programy na aktualizaci softwaru a pod. . ) .Ovladače se musí vždy stahovat ze stránek výrobce hardwaru pro danej hardware (ani ve Windows update se nesmí stahovat žádný ovladač (Intel CPU, GPU, Nvidia, síťový adaptéry, ... ) ) . Pak nikdy nemáš jistotu, co máš v systému za ovladače.

Ahoj jsem tu zas :D, chci ještě jen říct že videa typu "OMG 300% PC BOOST"Jsou zbytečnosti v případě notebooku, se max dají udělat jádra a další věco (Asi tak 3 v případě PC (Bedny a monitoru) se dá vše vyměnit (DOPORUČUJI). Lidé co tohle hledají jsou "divní" lidé, protože to nejde! notebook je určen tak jak je, a změnit nepůjde možná existuje boost program, ale stejně všecho akorát zase**. :)

Nazdar, je to pravda já tyhle sračk* měl a celý počítač do opravny Teď jsem mi kamarád něco dělal a stahoval Drive Booster, něco mi tam dělal naštěstí jen audio, teď bude na řadě on s opravou :D, a to platí i pro jádra, Jádra by se neměli jakkoliv měnit dle mého či snad ano ? Pomáháto? Neníčí počítač ? Kdyžtak odpověď prosím

Prva a zakladna otazka. Mas to taktovane ? Procesor ?Z vypisu vidim bug check code 101, to je väcsinou symptom pre nizke napätie procesora.ntoskrnl.exe s tvojim problemom nema vobec nic spolocne... system spadol na tom, ale to nie je pricina, skor dosledok

Procesor nemám nataktovaný nedělal sem to zatím nechci.

Odkedy presne ti to robi ? Hned ako si poskladal novy PC ?Pri akej cinnosti ti to pada ? Uplne nahodne alebo pri nejakej zatazi, alebo v hre. Dal si sem velmi malo informacii, hned si zacal s vypisom, ktory realne neurcuje pricinu samotnych padov.Vies vojst do biosu a spravit Reset to default ? Len pre istotu aby bolo vsetko v povodnom stave.Mimochodom isiel by som s tym na specializovanejsie fora. Napriklad viry.cz forum ma specialu sekciu na zistovanie problemov BSOD, pripadne pctuning forum. Ak nechces ist do kompletneho reinstallu systemu tak nemyslim ze tu prideme rychlo na pricinu.

Ahoj stáva se to třeba při hraní cska mafie atd ale i ve windowsu to udělal a někdy po 40min a někdy po 2dnech nebo po 2h. Nevim co to je za příčinu toho BSODU.

Na ovladače použil Driver Booster, myslím že jsme příčinu již našli. Reinstall bude více či méně nezbytnou součástí k odstranění tohoto problému.

tie ovladace si ake instaloval ? a naco vlastne ?specialne ovladace ktore treba ako tak riesit su jedine na graficku kartu, vsetko ostatne si Windows stiahne sam...Bccode 101 je ale nestabilita CPU/BIOS... bios daj urcite do defaultu... ak nevies ako tak pri vypnutom PC vyber bateriu na doske, je taka okruhla mala... aspon na 15-20 minut... to by malo vsetko komplet zresetovat...tiez to moze byt problem aj v samom biose... pozeram ze mas Gigabyte dosku, tam su problematicke biosy vecny problem...ak nepomoze tak reinstaluj system, alebo sa obrat na ine fora kde su odbornici na to

Src, i Windows Update nabízí celkem nekompatibilní ovladače, především na Intel procesory a Atheros/Broadcom síťové adaptéry. Výrobce hardwaru to vždy jistí na jeho webu.

Na Intel procesory a hlavne najrozsirenejsie desktopove snad nemoze byt ziadny problem v ovladacmi. Ved na procesory su snad genericke ovladace este z roku 2009. Neexistuje zeby tam bol problem. Jedine neaktualizovany bios, ktory nema podporu novych CPU, ale aj ten problem je velmi zriedkavy kedze dosky sa dnes musia casto menit rovno s CPU.S tymi sietovkami suhlasim, to je este druhy pripad mimo grafik kedy treba stahovat casto extra ovladac.

U desktopů možná, ale např. pro můj notebook nabízí Microsoft ve Windows Update hodně modifikovaný (snad i pro desktop) ovladač Intel grafiky, který mi nejenom znefunkční změnu rozlišení, ale také dost zaseká systém, od této doby věřím výhradně výrobci notebooku.Samozřejmě kromě Nvidia grafiky, která skoro každý měsíc vydává fixní ovladače pro hraní nejnovějších her.

Děkuji za rady bios se dá resetovat i přes to že do něj vlezu a dám defaul loading bios co tam mám to skusím dobrá rada díky skusím i tu baterku děkuji za pomoct skusím napsat i na jiné forum.